Konut kredisi faiz oranlarında son durum! 1 bankada yükseldi, 2 bankada düştü!

Konut kredisi faiz oranlarında son durum! 1 bankada yükseldi, 2 bankada düştü!Bu hafta konut kredisi faiz oranını arttıran tek banka HSBC oldu. 2 bankada da faiz oranlarında düşüş yaşandı. Diğer bankalarda konut kredisi faiz oranlarıyla ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı...


Konut kredisi faiz oranlarında bu hafta büyük gelişmeler yaşanmadı. 2 bankada konut kredisi faiz oranları gerilerken bir bankada yükseliş gösterdi. Diğer bankalarda ise durum değişmedi.

Gerileyen bankalar arasında DD Mortgage ve Abank yer alıyor.   DD Mortagage 'da konut kredisi faiz oranı yüzde 1,08 'den yüzde 1,03 'e geriledi. Abank 'ta ise yüzde 1,27 'den 1,24 'e düşüş gösterdi.

Bu hafta konut kredisi faiz oranını arttıran tek banka ise HSBC. Bankada geçtiğimiz hafta konut kredisi faiz oranı 1,11 idi. Ancak şimdi yüzde 1,15 'e kadar yükseldi.

Konut kredisi faiz oranı değişmeyenler bankalar;
Denizbank, Yapı Kredi, TEB, İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Akbank, Albaraka Türk, Citibank, Tekstilbank, Garanti Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Finansbank, ING Bank, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, şžeker Bank, Bank Pozitif ve Anadolubank.


Kübra Genç/Emlakkulisi.com