16 / 08 / 2022

Konut mağdurları Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak!

Konut mağdurları Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak!

Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran konut mağdurları bugün Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak...Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran konut mağdurları bugün Bakırköy Adliyesi önünde toplanıyor. Adliye önünde bir basın açıklaması yapacak olan Konutla Dolandırılan Hak Sahipleri Platformu Başkanı Özlem Hanelçi, binlerce mağdura katılım çağrısı yaptı. 

Özlem Hanelçi'nin binlerce mağdura yaptığı çağrıda şu ifadeler yer aldı: "Türkiye Konutla Dolandırılan Hak sahipleri platformu olarak Adaleti arıyoruz!
Hukuka dediniz adalet bulamadık Sistem mağduriyet yaşayana çalışmıyor korunan müteahhitler istemiyoruz! Nerde devletimiz nerde adalet demek için,Pazartesi günü 12:00’de Bakırköy Adliyesi önündeyiz"

Konut mağdurları Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak!

Neler olmuştu? 

Konut satışında, en çok satış gerçekleştirilen bölge durumunda olan Esenyurt, konut mağduriyetinde en ön sırada yer alıyor. Mağdurlar yarım kalmış büyük toplu konut projelerinin mağdur ettiği yüzlerce vatandaşın hakları için komisyon kurulmasını talep etmişti. 

2011 yılında inşaat çalışmalarına başlanan ve 4 bin vatandaşın etkilendiği Yeşil GYO Innovia 4 projesi mağduru Özlem Hanelçi'nin düzenlediği organizasyonla TBMM'ye giden konut mağdurları, İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Özgür Karabat, Emine Gülizar Emecan ve  İzmir  Milletvekili Özcan Purçu'ya yaşadıkları sıkıntıları anlatmıştı.

Sayıları 100 bini aşan mağdurların konut satın aldığı firmalar ve projeler şu şekilde; Samsun Tower, Bulut İnşaat, Yeşil İnşaat, Osmanlı İnşaat,  Makromtek, Fi-Side, Ukra İnşaat, Caprice Gold, Garanti Koza, Dumankaya Modern, Has İnşaat, Yaşam Merkezi, Acunkent ve Tac Mahal.

Konut mağdurları bir kez daha TBMM gündeminde!

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com