Konut satmaya çalışan müteahhitler coştu!

Konut satmaya çalışan müteahhitler coştu!Satış durgunluğundan bunalan müteahhitler müşterilerin ilgisini çekmek için türlü yollar deniyor.


Yaprak kımıldamayan konut sektöründe büyük indirim kampanyaları başladı...

Aydın'da bulunan Yaka İnşaat, Cherry marka Çin otomobillerini promosyon yaptı. Firma ortağı Çağdaş Can Öztürk, Ege ve Akdeniz Bölgesi ile İstanbul'daki konut projeleri satışlarının durduğunu söyledi. Öztürk, "Kendi projemizi ve inşaat sektörünü hareketlendirmek için, hem Kuşadası'nda yaptığımız sitelerde, hem de Aydın'da yaptığımız evlerde, 'Bir ev alana bir araba' adı altında bir kampanya başlattık. Biz buna tek fiyat, iki anahtar diyoruz" dedi.

İSTEYENE DEKORASYON

Kuşadası'ndaki villalardan satın alanlara Cherry marka otomobilin Jeep modeli ya da Alia model binek otomobil verecek olan firma, Aydın'daki evlerden satın alanlara da Alia ya da Tiggo modellerden verecek. Otomobil istemeyenlerin ise satın aldığı daire, A'dan Z'ye döşenecek. Villaların 130 bin euro, apartman tipi 2+1 evlerin fiyatlarının da 65 ila 75 bin euro arasında olduğunu aktaran Öztürk, Aydın'daki evlerin fiyatlarının da 145 bin YTL ile 155 bin YTL arasında değiştiğini kaydetti.

KÜÇÜK EV ALETİ PROMOSYONU

Saroz'daki Zeytinsuyu Tepesi Evleri'nde, ev alanlara tıraş makinesinden, saç kurutma makinesine, şarjlı süpürgeden tost makinesine, doğrayıcıdan rende dilimleme makinesine kadar 11 parça Simtel küçük ev aleti hediye ediliyor. Firma ayrıca deniz manzaralı 190 metrekarelik villa fiyatlarını 400 bin YTL'den 360 bin YTL'ye indi.

KAMPANYA ÜSTÜNE KAMPANYA

Soyak,  İzmir  Karşıyaka'daki Mavişehir'de yüzde 15 peşinat ve yüzde 0,89 faiz oranı ile 84 aya kadar vade seçeneği sundu. Taksit ödemeleri Ocak 2009'da başlarken, işlemlerden dosya masrafı talep edilmiyor. Dumankaya İnşaat'ın Konsept İstanbul projesinde de 111-218 bin YTL arasında değişen konut satın alanlar peşinatı 6 ay sonra ödeyecek.

BANKACILAR DA HAREKETLİ

Finansbank Mortgage Yöneticisi Erkin Aydın, ev sahibi olmak isteyenlerin planlarını ertelememeleri için en uygun seçenekler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Aydın sözlerine şöyle devam etti: "Yüzde 1.48 faiz oranı ile, 100 bin YTL'lik 60 ay vadeli bir kredi için taksit tutarı normalde 60 ay boyunca 2 bin 526 YTL'dir. Taksiti Düşük Mortgage'da ise 100 bin YTL için 1.500-2 bin-2 bin 500 YTL taksit tutarları seçilebiliyor." İş Bankası ise çevre dostu tasarıma sahip konut satın alan müşterilerine 0.12 oranında faiz indirimi sağlanıyor.

Bugün