Konut yatırımcıları farklılık arayışında!

Konut yatırımcıları farklılık arayışında!

YP İnşaat'ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, tüketicinin beklentilerini iyi analiz eden firmaların sürekli büyüme trendinde olduklarını, dile getirdi.


Son 3-4 yıldan bu yana başlatılan büyük inşaat hamlesiyle çok sayıda konut projesinin hayata geçirildiği metropollerde konut algısı da değişti. Konut alıcısı artık, "yeter ki başımı sokacak bir evim olsun" yerine, yaşam standartlarını değiştirecek, 'farklı' konut arayışında. Yaklaşık 25 yıldan beri inşaat sektöründe olan YP İnşaat'ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, tüketicinin beklentilerini iyi analiz eden firmaların sürekli büyüme trendinde olduklarını, sektörde artan rekabetin son yıllarda bu farkındalığı artırdığını kaydetti. Bunun en güzel örneğini yaptıkları İmrahor Vadisi manzaralı Nefis Çankaya Evleri'nde gördüklerini ifade eden Çankaya, örnek daireleri gezen misafirlerine yönelttikleri "Projenin hangi özelliğini beğendiniz?" sorusuna yüzde 68'in "Sıra dışı ayrıntıları" yanıtını vermesinin bunu doğrular nitelikte olduğunu belirtti. Çankaya, son birkaç yıldan beri artık kimsenin sıradan konutlarda oturmak istemediğini belirterek "Yaşamı renklendirecek detaylarla kurgulanan, sosyal donatı alanlarına sahip, kaliteli ve konforlu konut projeleri üretmek revaçta. Alıcı oturduğu konutun, tercih ettiği projenin hayatına fark katmasını istiyor" dedi.


Sabah Haber Anadolu Gazetesi'nde şöyle yer aldı;

SON 3-4 yıldan bu yana başlatılan büyük inşaat hamlesiyle çok sayıda konut projesinin hayata geçirildiği metropollerde konut algısı da baştan sona değişti. Konut alıcısı artık, "yeter ki başımı sokacak bir evim olsun" yerine, kendini bulacağı, yaşam standartlarını değiştirecek, 'farklı' konut arayışında.  Yaklaşık 25 yıldan beri inşaat sektörüne dev eserler kazandıran  Ankara  merkezli YP İnşaat'm Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, tüketicinin beklentilerini iyi analiz eden firmaların sürekli büyüme trendinde olduklarını, ancak sektörde artan rekabetin son yıllarda bu farkmdalığı daha da artırdığını kaydetti.  Bunun en güzel örneğini hayata geçmesi durumunda Ankara'nın en büyük rekreasyon alanı olacak İmrahor Vadisi manzaralı inşa ettikleri Nefis Çankaya Evleri'nde gördüklerini ifade eden Çankaya, örnek daireleri gezen misafirlerine yönelttikleri "Projenin hangi özelliğini beğendiniz?" sorusuna yüzde 68'in "Sıra dışı ayrıntıları" yanıtını vermesinin bunu doğrular nitelikte olduğunu belirtti. 


Anadolu