Konutta kampanya rüzgarı

Konutta kampanya rüzgarıİnşaat firmaları, projelerinde kampanyalara hız verdi. Kimi ev alana araba veriyor, kimi taksit erteliyor, kimi de '0' faiz uyguluyor.


Seçimler ve tatil gibi etkenlerle yaz aylarından umduğunu bulamayan gayrimenkul sektöründe, şimdilerde kampanya rüzgarı esiyor. Ertelenen talepten pay kapmak isteyen konut üreticileri, kampanya atağı başlattı. Kimi firmalar İstanbul'daki projelerinden ev alana araba hediye ederken, kimi tapuyu veriyor ve taksitleri erteliyor, kimi de sıfır faizli kredi imkanı sunuyor. Konut sahibi olmak isteyenleri projelerine yöneltmek için kampanyalarını birbiri ardına uygulamaya koyan firmalar, bu yolla hem satışlarını artırmayı hem de sektörü canlandırmayı hedefliyor.

'Faizler 2008'de düşecek'

Firmalar, avantajlı kampanyalarının yanı sıra belirlenen tarihten önce yaptıkları ev teslimleriyle de tüketicileri sevindiriyor. Konut üreticileri, düzenlenen kampanyaların satışlara olumlu etkisi olduğunu belirtiyor. Kampanyaları değerlendiren Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gören, ekonominin iyiye gitmesinin, faizlerin düşmesinin, siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasının, sektörü ve sektöre paralel olarak da özel kampanyaları olumlu olarak tetiklediğini söyledi. Konut faizlerinin yıl sonuna kadar bu çizgide olacağını, 2008'in başından itibaren daha da düşeceğini öngördüklerini vurgulayan Gören, "Bu, talepleri artıracak, sektörü canlandıracaktır" dedi.

KentPlus, 120 aya kadar vade imkanı sunuyor

Emay İnşaat'ın Büyük Çekmece'de inşa ettiği KentPlus Mimarsinan projesinin ilk etabı 18 ayda teslim edildi. Toplam 660 daireden oluşan projede Garanti Bankası, Denizbank ve Vakıfbank'ta 120 aya kadar 1.19 oranında faizle kredi imkanı sunuluyor. Her talebe göre farklı büyüklükte ve körfez manzaralı daire seçeneklerinin sunulduğu Kent- Plus Mimarsinan'da 120 adet 1+1, 60 adet 2+1, 160 adet 4+1 ve 320 adet 3+1 daire yer alıyor.

Eltes'te tapu hemen taksitler 7 ay sonra

Ağaoğlu, İstanbul Ümraniye'deki Eltes Güneşi ve Eltes Gold Residence projeleri için satış kampanyası başlattı. 30 Kasım'a kadar devam edecek kampanya kapsamında, ev alanlar daire fiyatının yüzde 20'sini peşin ödedikten sonra, tapusunu hemen alacak ve kalan borcu 7 ay sonra ödemeye başlayacak. Fiyatlar, Eltes Güneşi'nde 178 bin, Eltes Gold'da ise 200 bin YTL'den başlıyor. 12 ay vade için yüzde 0.47, 240 ay için ise yüzde 1.21 faiz uygulanıyor.

Zeytinsuyu'ndan daire alanlara, araba hediye

Hafif çelik yapı sistemiyle inşa edilen Zeytinsuyu Tepesi Evleri'nden 31 Ekim'e kadar villa alan herkese, Bika Otomotiv garantisiyle, çekilişsiz kurasız 4x4 Suzuki Jimny Jeep hediye ediliyor. Satışta bulunan etaplardan ev alan herkes, dilerlerse uygun miktarlarda ödeyecekleri Japon Yeni ile kullanılan konut kredisiyle ya da 240 aya varan vadelerle banka kredisinden yararlanabiliyor. İstanbul Kumburgaz'da, bahçeli ve deniz manzaralı Zeytinsuyu Tepesi Villaları, TEM'den Yeşilköy Havaalanı Kavşağı'na 20 dakika uzaklıkta yer alıyor. İlk 4 etabında yaz-kış yaşanan villalarda, 5'nci etap ise, aralık ayında teslim edilecek.

GÜLŞEN CEBECİ/TAKVİM