Çukurova Balkon

Konutta KDV fırsatında 31 Ekim son!

Konutta KDV fırsatında 31 Ekim son! Konutta KDV fırsatında 31 Ekim son!

Tona Yapı ve Safe İnşaat İcra Kurulu Başkanı Erdal,  31 Ekim tarihinin konut almak isteyenler için büyük fırsat olduğunu ifade etti...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Tona Yapı ve Safe İnşaat İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, konutlara uygulanan KDV indirimi ve tapu harçlarına dair açıklama yaptı. İlhan Erdal, 31 Ekim tarihinin konut almak isteyenler için büyük fırsat olduğunu belirtti. 

Erdal, 31 Ekim tarihine kadar 150 metrekare ve üzeri dairelerde KDV’nin yüzde 18’den 8’e düştüğünü belirterek, "Bu indirim büyük metrajlı konut almak isteyen vatandaşlarımız için büyük fırsat. Yüzde 10’luk indirime tekabül eden bu durum sayesinde karlı yatırımların kapılarını aralamanız mümkün olacak. Beytepe’de hayata geçirdiğimiz DURU Beytepe projemizde de 5+1 bahçe dubleks ve çatı dubleks bahçelerimizin metrajları 200 metrekare ile yaklaşık 500 metrekare arasında değişiyor. Bir diğer husus ise normalde yüzde 4 olan tapu harcı yüzde 3’e düştü. Alıcı ve satıcı DURU Beytepe’de tamamen yasal mevzuata uygun olarak tapu harçlarını yarı yarıya paylaşıyor. Bu düzenleme ile birlikte artık yüzde 1,5 olarak ödeyebilecek. Bizim projemizde de büyük metrajlı daireler ilgi görüyor. Konut alacak olanlar bu düzenlemeyi dikkate almalı ve 31 Ekim tarihine kadar bu fırsatı kaçırmamalı" şeklinde konuştu.