Konutta yüzde 20 indirim kampanyası yarın bitiyor!

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası yarın bitiyor!Konut firmalarının GYODER, İNDER ve KONUTDER önderliğinde başlattıkları yüzde 20 indirim kampanyası yarın bitiyor...


 

İnşaat firmalarının GYODER, İNDER ve KONUTDER önderliğinde başlattıkları 'Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak' kampanyası yarın sona eriyor.  

İnşaat firmaları stoklarındaki konutları yüzde indirimli olarak satışa sundu. 150’den fazla konut projesinde yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat kampanyası yarın bitiyor. Sektör temsilcileri satışların kampanya sonuna kadar yaklaşık 12 milyar TL’yi bulmasını bekliyor. 

Telefonlar kilitlendi

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar kampanyaya yoğun ilgi gösterdiler. Sektör temsilcileri yüzde 20 indirim kampanyası sonrasında "Telefonlarımız kilitlendi. Günde 500 kişiye bilgi veriyoruz. Böyle giderse ay sonunda stoklar tükenir" dedi.

Konut faizleri de yükselecek

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, TEB ve Şekerbank konut kredisinde faiz oranını yüzde 1’lik psikolojik sınırın altına çekti. Bankaların da yaklaşık 1.5 aydır sürdürdüğü yüzde 0.98 faizli konut kampanyasının da ay sonundan itibaren bitmesi bekleniyor.

11 soruda konutta yüzde 20 indirim kampanyası!

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com