TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası yarın sona eriyor!

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası yarın sona eriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu ödeyip hemen tapusunu almak isteyen vatandaşlar için 6 Mayıs'ta başlatılan yüzde 20 indirim kampanyası başvuruları yarın sona eriyor...


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlattığı yüzde 20 indirim kampanyasına başvurular devam ediyor.

TOKİ'nin, borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için 6 Mayıs'ta başlattığı yüzde 20 indirim kampanyasına başvurular konut kredisi faizlerinin de düşürülmesiyle arttı. Kampanyaya bugüne kadar 14 bin 281 kişi başvurdu.

TOKİ tarafından her yıl yapılan indirim kampanyasına katılan vatandaşların 12 bin 833'ü bütün borçlarını kapatarak, tapularını hemen almak için hak kazandı. 

Yüzde 20 indirim kampanyasına, borcunun tümünü kapatamayacak vatandaşlar da başvuru yapabiliyor. Borcun tamamını kapatamayacak kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak koşuluyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim fırsatından faydalanıyor. Bu kapsamda borcunun tümünü ödemeyen 1448 konut ve iş yeri alıcısı da yaptıkları peşin ödemelerle yüzde 20 indirim kampanyasından faydalandı. 

Ayrıca bugüne kadar kampanyadan faydalanan vatandaşların yaklaşık yüzde 68'i borç ödelemerini banka kredisi kullanmayarak, kişisel tasarrufları ile ödedi. 

Son başvuru tarihi: 19 Haziran 2020

TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyasını kaçırmak istemeyen ve indirimden faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için son başvuru günü yarın. Başvurular ilgili bankalar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmaları yüzde 20 indirim kampanyasına dahil edilmeyecek.  

Başvuru yapmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcu bulunmaması gerekiyor.  

Yüzde 20 indirim fırsatından, satışları 2018 Haziran ayı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksiti 2018 Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri faydalanıyor. 
Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler ise yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanamıyor.

Kampanyaya başvuran kişiler konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi çekebilecek.

TOKİ'den 5 bin 497 ucuz konut geliyor!