TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası yarın sona eriyor!

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası yarın sona eriyor!

Başvuruların 24 Nisan tarihi itibariyle başladığı TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası yarın itibariyle sona eriyor.


 

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik olarak gerçekleştirilen yüzde 20 indirim kampanyası yarın sona eriyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep sebebi ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini belirtti.

TOKİ Başkanı Turan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada indirim kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar için banka kredisini 120 ay vade imkanı ile 0,99 faiz oranından kullanabileceklerini söyledi.

Başvuruların 24 Nisan tarihi itibariyle başladığı kampanyadan satışları 2016 yılı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksiti 2016 sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabilecek.

TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyle TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.