Konya Beyşehir TOKİ'ye yoğun ilgi!

Konya Beyşehir TOKİ'ye yoğun ilgi!

TOKİ tarafından Konya Beyşehir ilçesinde hayata geçirilen toplu konut projesine ilgi arttı. 200 kişinin toplu konut için muhtarlığa başvuru yaptığı belirtildi.Konya Beyşehir ilçesinde hayata geçirilen yeni toplu konutlara talep arttı. 


Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir'in ilçe merkezi ve bazı dış mahallelerde hayata geçirilen yeni toplu konut projelerinin, ilçe genelinde diğer yerleşim merkezlerine de örnek olduğunu söyledi. Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir'in Emen Mahallesi sakinlerinin yerleşim birimine toplu konut yapımı talebinde bulunduğunu belirtti. Emen Mahallesi Muhtarlığı tarafından toplanan taleplerle ilgili olarak Beyşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne başvuruda bulunulduğunu ifade eden Özaltun, talebin konuyla ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ) aktarılacağını söyledi. Beyşehir belediyesi olarak toplu konut projeleri için talepte bulunan her mahalleye ve yerleşim merkezinde yaşayan mahalle sakinlerine kurum olarak destek verdiklerini ve bunun öncülüğünü yaptıklarını vurgulayan Özaltun, Beyşehir'in son dönemde  TOKİ  marifetiyle üretilen toplu konutların adresi haline geldiğini kaydetti. 


Emen Mahallesi Muhtarı Ali Börek ise, mahalle sakinlerinden gelen toplu konuta yönelik talepleri geri çevirmediklerini söyledi. Yerleşim merkezinde 200 kişinin toplu konut için muhtarlığa başvuruda bulunduğunu dile getiren Ali Börek, toplanan imzalarla birlikte bu talepleri Beyşehir Belediyesine bildirdiklerini ifade etti. 


Öte yandan, Beyşehir merkezde TOKİ tarafından son on yıl içerisinde 2 farklı etapta toplu konut projeleri hayata geçirildi. İlk etabın yıllar öncesi tamamlanmasıyla hak sahipleri konutlarına kavuşurken, ikinci etap proje de bir süre önce devreye girdi ve halen yürütülen çalışmalar kapsamında Avşar mahallesinde toplu konutlar hızla yükselmeye devam ediyor. Beyşehir merkezin ardından Huğlu mahallesinde 99 konutun yapımı için ihale süreci tamamlanıp bölgede inşaat çalışmaları işi üstlenen firma tarafından başlatılırken, bazı mahallelerde ise toplu konuta yönelik çalışmalar halen devam ediyor. 
Beyşehir'in Sesi