Konya Beyşehir'de TOKİ başvurusu!

Konya Beyşehir'de TOKİ başvurusu!

Konya Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne TOKİ konutları için başvurduğunu belirtti. Talep tamamlanırsa TOKİ'ye aktarılacak.


Konya Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,  TOKİ  konutları ile ilgili olarak Emen Mahallesi Muhtarlığı tarafından toplanan taleplerle Beyşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne başvuruda bulunulduğunu belirterek, ilgili talebin konuyla ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı'na (TOKİ) aktarılacağını söyledi. 


BEYŞEHİR TOKİ KONUTLARININ ADRESİ OLDU 

Beyşehir Belediyesi olarak toplu konut projeleri için talepte bulunan her mahalleye ve yerleşim merkezinde yaşayan mahalle sakinlerine kurum olarak destek verdiklerini ve bunun öncülüğünü yaptıklarını vurgulayan Özaltun, Bey: şehir'in son dönemde TOKİ marifetiyle üretilen toplu konutların adresi haline geldiğini kaydetti. 


200 KİŞİ TOPLU KONUT İÇİN MUHTARLIĞA BAŞVURDU 

Emen Mahallesi Muhtarı Ali Börek, mahalle sakinlerinden gelen toplu konuta yönelik talepleri geri çevirmediklerini söyledi. Yerleşim merkezinde 200 kişinin toplu konut için muhtarlığa başvuruda bulunduğunu ve toplanan imzalarla birlikte bu talepleri Beyşehir Belediyesine bildirdiklerini belirten Börek, şöyle konuştu: 


GURBETTEKİ EMENLİLER GERİ DÖNMEK İSTİYOR 

"Emen Mahallesi hâlihazırda 533 nüfuslu, 200 haneli bir yerleşim merkezi. Ama, mahallemiz dışında 5 bine yakın nüfusumuz var. Bunların büyük bölümü Beyşehir merkez, Konya ve İzmir'de yaşıyor, ama Türkiye'nin hemen hemen birçok yerinde yaşayan emekli olarak halen hayatlarım sürdüren Emenli hemşehrilerimiz bulunuyor. Hem mahallede yaşayan, hem de köyüne artık geriye dönüş yapmak için fırsat kollayan gurbetteki hemşehrilerimiz bu projeyi dört gözle bekliyor. Bu proje, 30 yıldır göç veren köyümüze geri dönüşü sağlayacak bir proje olduğu için biz de çok önemsiyoruz ve o yüzden hemen çalışmalara başladık."
Anadolu'da BugünHaber Çumra Postası Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Konya’nın Beyşehir ilçesinde hayata geçirilen yeni toplu konutlara talep arttı.


Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’in ilçe merkezi ve bazı dış mahallelerde hayata geçirilen yeni toplu konut projelerinin, ilçe genelinde diğer yerleşim merkezlerine de örnek olduğunu söyledi. Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir’in Emen Mahallesi sakinlerinin yerleşim birimine toplu konut yapımı talebinde bulunduğunu belirtti. Emen Mahallesi Muhtarlığı tarafından toplanan taleplerle ilgili olarak Beyşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne başvuruda bulunulduğunu ifade eden Özaltun, talebin konuyla ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) aktarılacağını söyledi. 


Beyşehir belediyesi olarak toplu konut projeleri için talepte bulunan her mahalleye ve yerleşim merkezinde yaşayan mahalle sakinlerine kurum olarak destek verdiklerini ve bunun öncülüğünü yaptıklarını vurgulayan Özaltun, Beyşehir’in son dönemde TOKİ marifetiyle üretilen toplu konutların adresi haline geldiğini kaydetti.


Emen Mahallesi Muhtarı Ali Börek ise, mahalle sakinlerinden gelen toplu konuta yönelik talepleri geri çevirmediklerini söyledi. Yerleşim merkezinde 200 kişinin toplu konut için muhtarlığa başvuruda bulunduğunu dile getiren Ali Börek, toplanan imzalarla birlikte bu talepleri Beyşehir Belediyesi’ne bildirdiklerini ifade etti.


Öte yandan, Beyşehir merkezde TOKİ tarafından son on yıl içerisinde 2 farklı etapta toplu konut projeleri hayata geçirildi. İlk etabın yıllar öncesi tamamlanmasıyla hak sahipleri konutlarına kavuşurken, ikinci etap proje de bir süre önce devreye girdi ve halen yürütülen çalışmalar kapsamında Avşar mahallesinde toplu konutlar hızla yükselmeye devam ediyor. Beyşehir merkezin ardından Huğlu mahallesinde 99 konutun yapımı için ihale süreci tamamlanıp bölgede inşaat çalışmaları işi üstlenen firma tarafından başlatılırken, bazı mahallelerde ise toplu konuta yönelik çalışmalar halen devam ediyor.Çumra Postası