Konya Hotamış İmam Hatip Lisesi'nin inşaatı tamamlandı!

Konya Hotamış İmam Hatip Lisesi'nin inşaatı tamamlandı! Konya Hotamış İmam Hatip Lisesi'nin inşaatı tamamlandı!

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karapınar’a bağlı Hotamış Mahallesi’nde hayata geçirilen Hotamış İmam Hatip Lisesi, yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır.Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Hotamış İmam Hatip Lisesi'nin inşaatı tamamlandı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, lisenin hayırlı olmasını dileyerek, 2 milyon TL'ye mal olan 16 derslikli lisenin bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacağının altını çizdi.

EĞİTİME OLAN DESTEKLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar eğitime büyük destek verdiklerini dile getirerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Konya merkezde birçok okulumuzun yapımını gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra okullarımızın bakımlarını ve çevre düzenlemelerini yaptık. Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte sadece merkezde değil Konya’nın tamamındaki okullarımızın bakımlarını, çevre düzenlemelerini ve gerekli eksik ile ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösterdik. Okullarımızda Z Kütüphaneler açarak öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlamaya gayret ettik. Bir eğitim ve öğrenci şehri olan Konyamızda eğitime ve öğrencilerimize olan desteklerimiz bundan sonra da artarak devam edecek. Bu vesileyle Hotamış İmam Hatip Lisesi’nin Konyamıza, Karapınarlı ve Hotamışlı kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’İN YAPTIĞI OKULLAR

Konya Büyükşehir Belediyesi Yeni Büyükşehir Yasası sonrası yapımı tamamlanarak hizmete sunulan okullar arasında; 32 derslikli Meram Selçuk İlkokulu, 40 derslikli Meram Hocacihan İmam Hatip Ortaokulu, Ereğli Toros Mahallesi’nde 2 adet 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ile Ereğli Orhaniye Mahallesi’nde 12 derslikli ortaokul yer alıyor. Konya Büyükşehir, bu yıl içinde 107 okulda planladığı bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve spor alanları yapımlarını da devam ediyor.