Konya Metrosu 4,5 yıldan önce tamamlanacak!

Konya Metrosu 4,5 yıldan önce tamamlanacak!

Konya'nın en büyük devlet yatırımı olan Konya Metrosu Projesi’nin önemini ve şehre kazandırdıklarını anlatan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay “Metro ile birlikte Konya dünyaca metrosu olan şehirler arasına yükselecek'' dedi.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir istişarelerinde KONESOB’a bağlı oda başkanları ile Türkiye Mühendis ve Mimarlar Birliği İl Koordinasyon Kurulu üyesi oda başkanları ve temsilcileriyle buluştu. Altay, Konya Metrosu, Konya Banliyösü, yeni tramvay hattı ve alternatif olarak açılacak yeni caddelerle ilgili istişareler gerçekleştirdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (KONESOB) bağlı oda başkanları ile Türk Mühendis ve Mimar Odalar Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu üyesi oda başkanlarıyla buluştu. Şehir İstişarelerinde Konya Metrosu başta olmak üzere Konya Banliyösü, yeni tramvay ve alternatif olacak yeni caddelerle ilgili bilgiler veren Başkan Altay, oda başkanlarının önerilerini de dinleyip fikir alış verişi yaptı.

Konya'nın en büyük devlet yatırımı olan Konya Metrosu Projesi’nin önemini ve şehre kazandırdıklarından bahseden Başkan Altay, “Metro ile birlikte Konya dünyaca metrosu olan şehirler arasına yükselecek. Aynı zamanda metro ile Konya ekonomisi için ciddi bir kazanç oluşacak. 4 bine yakın kişi çalışacak. Planlanan süre 4.5 yıl ama biz erken tamamlanması için ciddi bir çaba sarf ediyoruz. İkinci etaba devam edebilmemiz için bunu mutlaka Konya’nın en önemli meselesi olarak görmemiz ve anlatmamız lazım.” şeklinde konuştu.