Konya Seydişehir'e 5 yılda 153 milyonluk yatırım!

Konya Seydişehir'e 5 yılda 153 milyonluk yatırım! Konya Seydişehir'e 5 yılda 153 milyonluk yatırım!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Seydişehir’e kazandırılan yatırımları inceleyerek geçtiğimiz son 5 yılda Seydişehir’e 153 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Seydişehir’de Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını denetleyerek vatandaşlarla bir araya geldi. Konya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan, Aile Sanat ve Eğitim Merkezi (ASEM) olarak hizmet veren şehir konağı ziyareti ile programlarına başlayan Başkan Altay, burada ASEM üyeleri ve öğretmenlerle konuştu.

İlçe halkının KOMEK ve ASEM’e ilgisinden memnun olduklarını belirten Başkan Altay, “İçinde yüzme havuzu, spor salonu ve meslek edindirme kursları hizmetlerinin verildiği bir binadayız. ASEM ve KOMEK’lerimizi önemsiyoruz. Çünkü Konya merkezde ilçe belediyelerimizin böyle mekânları var. Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte diğer ilçelerimiz de bu hizmete kavuşmuş oldu. Özellikle Seydişehir’deki bu yoğun talep, bizi yeni bir KOMEK binası yapmaya itti ve şu anda binamızın inşaatı devam ediyor. İnşallah binamızı en kısa sürede tamamlayacağız” diye konuştu.

3’LÜ OLALIM GÜÇLÜ OLALIM ANLAYIŞI SEYDİŞEHİR’DE KENDİNİ GÖSTERDİ

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal da canhıraş bir şekilde ilçeye hizmet ettiklerini dile getirerek, ilçeye verdiği katkılar sebebiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

SEYDİŞEHİR’E 5 YILDA 153 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Bakırcı Evi olarak bilinen tarihi evdeki çalışmaları da yerinde denetledi. Yeni Büyükşehir Yasasıyla ilçelerin çok büyük yatırımlar aldığını söyleyen Altay, Seydişehir’e son 5 yılda 153 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirtti. Altay, “Seyyid Harun Veli Hazretleri Türbesi etrafında ciddi kamulaştırma çalışması yaptık. Bunun yanı sıra orada yeni bir proje çalışması yürütüyoruz. Bu proje kapsamında da Bakırcı Evi’nin restorasyonu tamamlandı. Bizler bir taraftan altyapı çalışması yürütürken bir taraftan da şehirlerimizin estetiğine önemli katkılarda bulunuyoruz. Ayrıca Seydişehir’de çok önemli de bir çevre yatırımı gerçekleştirdik. Seydişehir’in atık su arıtma tesisi tamamlanmak üzere. Yaklaşık 45 milyon liralık maliyeti olan tesisimiz bu yıl içinde hizmete girecek inşallah. İlçelerimizi her yönden kalkındırmak adına gece gündüz demeden gayret ediyoruz” dedi.