Konya'da belediyelerden kiracılarına 2 aylık erteleme desteği!

Konya'da belediyelerden kiracılarına 2 aylık erteleme desteği! Konya'da belediyelerden kiracılarına 2 aylık erteleme desteği!

Konya'da büyükşehir ve merkez ilçe belediyeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerini azaltmak amacıyla işletmelerdeki gayrimenkullerinin kiralarını 2 ay boyunca ertelemeye karar verdiKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve 100 milyar TL'lik desteğin yer aldığı "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketinin ülke için hayırlı olmasını temenni etti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, paketin zor süreçte devletin, esnaf ve vatandaşın yanında olduğunu bir defa daha gösterdiğine işaret eden Altay, vatandaşların sağlığı ve güvenliği için koronavirüsle etkin biçimde mücadele edildiğini söyledi.

Altay, ekonomik olarak çeşitli tedbir ve destekleri hayata geçirdiklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Belediyemizin kiracısı olan esnafımızın kira ödemeleri 2 ay süreyle gecikme zammı olmadan ertelenecek. İçişleri Bakanlığımızın kararı ile iş yeri geçici olarak kapatılan kiracılarımızdan iş yerinin kapalı olduğu sürece kira tahsilatı yapılmayacak. ‬Bu süreç içinde KOSKİ abonelerimizin suyu hiçbir sebeple kesilmeyecek. Okulların tatil olduğu dönemden önce abonman yükleyen öğrencilerimizin eğitimin normale dönmesiyle yükledikleri ücreti tekrar kullanmaları sağlanacak."

Konya ilçelerinden Karatay, Meram ve Selçuklu Belediyelerince, belediyeye ait iş yerlerinde kiracı olan ve tedbirler kapsamında iş yeri kapanan esnaftan kira ödemelerinin, gecikme zammı yansıtılmadan 2 ay süreyle ertelendiği belirtildi.