08 / 08 / 2022

Körfez'den 3. havalimanı ve Kanal İstanbul'a yakın markaj!

Körfez'den 3. havalimanı ve Kanal İstanbul'a yakın markaj!

Türkiye’deki mega projeler yabancı yatırımcının da iştahını kabarttı. Türkiye’d konut yatırımı yapmak isteyen Arap yatırımcılar İstanbul Yeni Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi dev projeleri yakından takip etmeye başladı.Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO, Dubai’de düzenlenen Cityscape Global’e 50 projesiyle çıkarma yaptı. Fuara Türkiye’nin tanıtımı için geldiklerini vurgulayan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Türkiye’nin yurt dışında iş yapan firmaları fuarda. Ülkemiz adına buraya geldik. Yatırımcılarla mümkün olduğunca çok görüşme yapıyoruz. Türkiye’de yabancıya verilen teşvikleri anlatıyoruz. KDV muafiyeti ve vatandaşlık hakkı ilgi çekti. Mega projelerden de en çok üçüncü havalimanı hakkında soru alıyoruz” açıklamasında bulundu.


DUBAİ’DE TANITIM OFİSİ

Emlak Konut projelerinde yabancıya satış oranının yüzde 10 seviyesinde olduğunu ifade eden Murat Kurum, yurt dışında yabancıya direkt satış için çalışmalarının olduğunu açıkladı. Kurum, şunları söyledi: “Direkt satış yapabileceğimiz, yatırımcıların ülkemize gelmeden satın alma yapabileceği bir ofis sistemi düşünüyoruz. Böyle bir talep bize büyükelçilik kanalıyla geldi. Dubai’de böyle bir talebin olduğu söylendi. Avrupa’da da birkaç ülkede böyle bir satış ve tanıtım ofisi düşünüyoruz.”


3. seferberliği Dubai’de açıkladı

Murat Kurum konut sektörünün 15 Eylül’den itibaren yeni bir konut kampanyası başlatacağını da fuarda duyurmuştu. Kurum, kampanyayla ilgili şu bilgileri verdi: “Kampanya kapsamında bugünden konut alıyorsunuz, ödemelere ise 2019 yılında başlıyorsunuz. Projelerimizdeki metrekare fiyatı 2.800 liradan başlıyor. Daire alanlar en az yüzde 15-20 avantajlı olacak.” Gayrimenkul fiyatlarının şu an çok düşük seviyelerinde olduğunu dile getiren Kurum, fiyatların bu seviyenin altına inmeyeceğini ifade etti. 


15 milyarlık iş hacmi yaratacak

Kurum, Emlak Konut GYO’nun tüm projeleriyle kampanyada yer aldığını bildirdi. Emlak Konut GYO’nun bu yılki hedefinin 15 milyar liralık iş hacmi yaratmak olduğunu anlatan Kurum, Bizim Mahalle ve Kuzey Yakası adında iki projeyi tanıttıklarını hatırlattı. Yıl sonuna kadar İstanbul’da Florya ve Nişantaşı, Ankara’daki Devlet Mahallesi ihalelerini yapacaklarını belirtti.


Akşam