Koronavirüs salgını site yönetimlerinin önemini ve sorumluluklarını artırdı!

Koronavirüs salgını site yönetimlerinin önemini ve sorumluluklarını artırdı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sırasında birçok kişi evde her zamankinden daha fazla vakit geçirdi. Bu durum site yönetim şirketinin görev ve sorumluluklarını da oldukça artırdı. 


Tüm dünyayı etkileyen küresel salgınla mücadele kapsamında oturanların sağlığı için sitelerde de bazı tedbirler alındı.

Toplamda 4 bin 500 konuta hizmet verdiklerini dile getiren  MŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özant, hizmet verdikleri sitelerde kiralamaları ve taşınmaları durdurduklarını belirtti. Şahin Özant, hizmet verdikleri sitelerde  koronavirüs salgınına yakalanan sakinlerinin gıda alışverişi dahil olmak üzere temel ihtiyaçların karşılanması noktasında hizmet verdiklerini belirtti.

MŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özant koranavirüs salgını yaptıkları çalışmaları şöyle sıraladı: “Tüm dünyada etkisini gösteren koronovirüs salgını ülkemizde de devam ediyor. Bu olağanüstü durum da site yönetimlerinin önemini ortaya koymuş, görev sorumlulukları artmıştır.

Sokağa çıkma yasaklarının etkili olduğu hafta sonu günlerinde ortak alanlarının kullanılmaması ve site sakinlerinin normal günlerde de kendini izole ettiğini açıkça söyleyebiliriz.”

Toplamda 4 bin 500 konuta hizmet verdiklerini dile getiren MŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özant, hizmet verdikleri sitelerde yaptıkları çalışmalar konusunda şöyle konuştu:

Koronavirüs salgını site yönetimlerinin önemini ve sorumluluklarını artırdı!

Daireler ve ortak kullanım alanları sterilize edildi!

Hizmet verilen bütün sitelerde ortak kullanım alanları ve konutlar sterilize edildi. Ayrıca düzenli şekilde sterilize edilmeye devam ediliyor.

Ortak kullanım alanları salgın başından bu yana kapalı!

Sosyal tesisi olan sitelerde, fitness, hamam, sauna, buhar odası gibi bölümler hizmete bir süre ara verirken, site açık hava alanlarında bulunan ortak kullanım noktaları çardaklar, oturma bankları ve tüm oyun gruplarının tamamı kullanıma kapatıldı.

Hijyen Programı uygulanmaya devam ediliyor!

Periyodik şekilde yapılan rutin temizlik programı yoğun programa dönüştürüldü. Temizlik personellerine hijyen eğitimleri de verildi. Çalışmalarında maske ve elpen kullanımı zorunlu duruma getirildi.

Koronavirüs salgını site yönetimlerinin önemini ve sorumluluklarını artırdı!

Temas noktaları dezenfekte edilmeye devam!

Binalardaki blok kapıları, asansörler ve blok içi gibi yoğun kullanım alanları da dezenfekte ediliyor.  Ayrıca her gün kapı kolları, posta kutuları, asansör kapı kolları ve asansör tuşları gibi sıklıkla kullanılan noktalarda buharlı temizlik cihazları ile detaylı şekilde temizleniyor.

Çöp kutuları günde 2 kez yıkanıyor!

Çöp alma sıklığının artırıldığı toplu konutlarda, çöp kutuları her gün çöplerin toplanmasından sonra fırçalı köpüklü su ile yıkanıyor, basınçlı su ile durulanıyor.

4 maddede site yönetimi giderleri ve işletme projesi!