30 / 06 / 2022

KPSS şartı olmadan binlerce lise mezunu işe alınacak! 8500 lira maaşla işbaşı yapılacak

KPSS şartı olmadan binlerce lise mezunu işe alınacak! 8500 lira maaşla işbaşı yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 3 bin 250 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına ilişkin alım ilanı yayımladı. 81 ilede yapılacak alımlarda KPSS şartı aranmıyor. Bekçi maaşları son zamlarla birlikte 8 bin 500 liraya kadar çıkacak. İşte detaylar...EGM Polis Akademisi Başkanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, adaylar 28 Nisan- 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvuruda bulunabilecek.

3 bin 250 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek. 2022/1 Dönem Çarşı Ve Mahalle Bekçiliğine başvurmak isteyen adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde sıralandı:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

En az 167 cm boyunda olmak,

Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde son bir yıl veya daha fazla süredir ikamet ediyor olmak,

Askerlik ödevini bitirmiş olmak

KPSS şartı olmadan binlerce lise mezunu işe alınacak! 8500 lira maaşla işbaşı yapılacak


 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.