Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi imar durumu ne olacak?

Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi imar durumu ne olacak?

Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi sakinleri, Küçükçekmece Belediyesi'nin Yarımburgaz için imar çalışması olup olmadığını soruyor... Rezerv yapı alanı ilan edilen Yarımburgaz'da imar çalışması olup olmadığını Emlakkulisi.com açıklıyor...Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi imar durumu ne olacak?


İstanbul'un Küçükçekmece İlçesi Yarımburgaz Mahallesi, bilindiği gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından rezerv yapı alanı ilan edildi. 


Küçükçekmece Gölü kıyısında, E-5 güneyinde yer alan Yarımburgaz'da 54 hektarlık alanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 15.11.2012 tarih ve 17687 sayılı Makam Olur'u gereğince "Rezerv Yapı Alanı" olarak belirlendi. 


Küçükçekmece Belediyesi'nden aldığımız bilgilere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca Rezerv Yapı Alanı bütününde hazırlanacak master plan henüz çıkmadığından Küçükçekmece Belediyesi, Yarımburgaz Mahallesi'nde imar durumu düzenlemesi yapamıyor. 


Küçükçekmece Belediyesi Eski Başkanı Aziz Yeniay, Yarımburgaz Mahallesi için neler söylemişti? Video için tıklayın!


Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi imar durumu ne olacak?Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Küçükçekmece Belediyesi'ne yetki devri yapması halinde Yarımburgaz Mahallesi'nde imar düzenlemesi yapılabilecek. Aksi taktirde belediye, bakanlıktan gelecek Yarımburgaz Master Planı'nın tamamlanmasını beklemeye devam edecek...