Kuğu Evleri'nde 452 bin Euro'ya

Kuğu Evleri'nde 452 bin Euro'ya Kuğu Evleri'nde 452 bin Euro'ya

Akfırat'ta üst gelir grubuna yönelik inşa edilen Kuğu Evleri'nin ikinci etabında yer alan 54 villanın teslimi önümüzdeki haziran ayında yapılıyor. Bautek İnşaat tarafından hayata geçirilen 98 villalık projede, 80 konutun satışı tamamlandı. Villaların fiy

Bautek'in Akfırat'ta İstanbul park pisti yolu üstünde 2006 yılında yapımına başladığı Kuğu Evleri, 91 dönüm araziye kuruluyor. 98 adet tripleks villadan oluşan projede, 350 ile bin 200 metrekare arasında peyzajı yapılmış müstakil bahçelere sahip dört farklı tipte konut inşa ediliyor. Coscosaga, Coscodiva, Coscobella ve Coscoluna olarak adlandırılan villaların büyüklüğü de 317 ile 400 metrekare arasında değişiyor.


Projenin birinci etabındaki 44 villanın geçtiğimiz Haziran ayında teslim edildiğini, ikinci etaptaki 54 villanın teslimlerinin de 2008 Haziran başında yapılacağını bildiren Bautek İnşaat Genel Müdürü Tuncay Nizam, projede konfor ve estetiğe dair her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü ifade eden Nizam, bu konuda şu bilgileri veriyor: "Villalarda standart donanımlar arasında tüm odalarda kanal sistemli kumandalı klimalar, Fransız tipi şömine, alternatifli kapı ve mutfak modelleri, lamine parkeler, ankastre ürünler, hırsız ve yangın alarmı, deprem cihazı, akıllı ev altyapısı, ıslak hacimlerde ise özel vinil kaplı ithal duvar kağıtları ve birinci sınıf seramik seçimleri mevcut. Kuğu Evleri, her ev sahibine kendine özel bir ev kurma olanağı sunuyor. Ayrıca sosyal tesislerde basket sahası, tenis kortu, yüzme havuzu, çocuk havuzu, kapalı merkezinde ise fitness, sauna, cafe restaurant, oyun odaları ve yine site içinde 3 dönüm arazi üzerinde 200'den fazla meşe ağacı bulunan korulukta yürüyüş ve koşu parkuru yer alıyor".


Üst gelir grubu Akfırat'ı  tercih ediyor


Akfırat bölgesinin, üst düzey yöneticiler ve KOBİ sahipleri için gayrimenkul açısından albenisi olan bir merkez durumunda olduğuna dikkat çeken Nizam, bölgede 6.5 metrenin üstünde bir yapılaşmaya izin verilmediğini ve sadece villa yapıldığını söylüyor. Nizam, Akfırat'ın, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Park Formula 1 pisti sayesinde sahip olacağı ender bir ulaşım ağı, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri ve hastaneleriyle cazibesini daha da arttırdığını belirterek, "Bu nedenle Akfırat bölgesi, A ve A plus kesimin ev sahibi olabilecekleri bir bölge değil, ev sahibi olmak istedikleri bir bölge niteliğini taşıyor. Bu sayede bölgenin en prestijli projesi olan Kuğu Evleri'nin satışları da, beklenenin üstünde bir taleple karşılaştı. Öyle ki, projemizde bu ay itibari ile 80 evin satışını tamamladık. Fiyatlarımız ev ve bahçe büyüklüklerine göre 452 bin Euro ile 580 bin Euro arasında değişiyor" şeklinde açıklamada bulunuyor.


Bautek'in yeni projeleri yolda


Tuncay Nizam, Bautek'in önümüzdeki döneme ilişkin yeni projeleri ile ilgili olarak da şunları dile getiriyor: "Şu anda Romanya ve Rusya da yeni aldığımız iki projenin Nisan ayı itibari ile startını vereceğiz  Türkiye genelinde oluşturulmakta olan yeni araç muayene istasyonlarının yapımı devam ediyor. Yine Kelkit çayı üstünde yapıp işletmek üzere Altı adet hidroelektrik santrali-baraj inşaatlarımız sürüyor. Ayrıca lojistik depolara ve sanayiye yönelik birçok inşaatımız da var. Bautek, konut alanında da Akfırat başta olmak üzere İstanbul un birçok bölgesinde yine A plus ve A profile hitap edecek projeyi bu sene itibari ile hayata geçirecek."


OKHAN ŞENTÜRK / EKONOMİST