Kuşadası'na Hilton Garden Inn Otel inşa edilecek

Kuşadası'na Hilton Garden Inn Otel inşa edilecek Kuşadası'na Hilton Garden Inn Otel inşa edilecek

Dünyaca ünlü oteller zinciri Hilton, Kuşadası'nda turizm yatırımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor


Kuşadası Setur Marina karşısındaki kullanım hakkı belediyeye ait turizm tahsisli arazide inşa edilmesi planlanan Kuşadası Hilton Garden Inn Otel'in projesine ilişkin tanıtım toplantısı yapıldı.

Kuşadası Hilton Garden Inn Otel'in Türk yatırım ortağı olan iş kadını Naile Göçen Çukurova'nın sunum yaptığı toplantıya, Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ile Kuşadası Belediye Meclisi üyeleri katıldı.

Çukurova, yaptığı teknik sunumun ardından 5 katlı ve 200 yataklı olarak projelendirilen otelin Kuşadası'na büyük bir değer katacağına inandığını belirtti.

Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, Kuşadası'na değer katacak her yatırımı desteklemeye kararlı olduklarını, projenin en geç 3 yıl içinde tamamlanmasını ve otelin açılmasını istediklerini söyledi.

Bu amaçla meclis üyelerine Belediye olarak çalışmaların hızlandırılması ve en doğru şekilde yürümesi amacıyla bir komisyon kurulmasını öneren Altungün, otelin yapılabilmesi için gerekirse ilgili bakanlık nezdinde de girişimde bulunacaklarını kaydetti.
AA

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Hilton'dan Kuşadası'na 200 yataklı yeni otel

Dünyaca ünlü oteller zinciri Hilton, Kuşadası'nda otel yapacak.

Kuşadası Setur Marina karşısındaki arazide inşa edilmesi planlanan Kuşadası Hilton Garden Inn Otel'in projesine ilişkin tanıtım toplantısı yapıldı. Kuşadası Hilton Garden Inn Otel'in ortağı Naile Göçen Çukurova, yaptığı teknik sunumun ardından 5 katlı ve 200 yataklı olarak projelendirilen otelin Kuşadası'na büyük bir değer katacağına inandığını belirtti. Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, projenin 3 yıl içinde tamamlanmasını istediklerini söyledi.
Star