20 / 08 / 2022

Kuşadası'nda 18.5 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Kuşadası'nda 18.5 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Kuşadası İcra Dairesi, Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Hacıfeyzullah Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 18 milyon 500 bin TL olarak belirlendi.Kuşadası İcra Dairesi, Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Hacıfeyzullah Mahallesi'nde bulunan arsayı 18 milyon 500 bin TL'ye satıyor. Gayrimenkulün ihalesi 15 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşecek.

T.C. KUŞADASI İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Hacıfeyzullah Mahallesi, Boyalık mevkii, 653 Ada, 42 Parsel numarasında kayıtlı 36.973,11 m2 alana sahip Tarla Niteliğindedir. Taşınmazın tamamı Kuşadası Belediye Başkanlığı adına 22.03.1976 tarihinde tescil edilmiştir.Konu taşınmaz, Kuşadası-Söke yolu üzerinde bulunan Ömer Tatil Köyü?nün kuzeybatı istikametinde 1200 metre ileride solda konumludur. Değerlemeye konu gayrimenkulün yakın çevresinde betonarme olarak inşa edilmiş 2-3 kattan oluşan yazlık kullanıma uygun siteler bulunmakta olup ayrıca yakın çevresinde denize cepheli 4-5 yıldızlı oteller bulunmaktadır. Taşınamaz, Kuşadası-Söke yoluna 900 metre, Ege Denizi?ne 150 metre mesafededir. Taşınmaza toplu taşıma araçları ve özel araçlarla ulaşımı rahatlıkla sağlanabilmektedir. Taşınmazın konumlu olduğu bölgede su, elektrik, telefon alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmaz günlük ve sosyal yaşamın gerekliliği olan market, halk pazarı, sağlık ocağı ve vb. yerlere kısmen uzak konumda olup orta ve üst gelir grubunun yazlık konut olarak tercih ettiği bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın imar uygulaması yapılmamıştır. Keşif sırasında incelemede konu gayrimenkulün topografik olarak bazı kısımları eğimli bir konumda olup sınırlarını gösteren herhangi bir unsur yoktur. Parsel üzerinde fundal çalılar, çam ağaçları ve delice zeytin ağaçları mevcut olup bir kısmı açılmış boş durumda, bir kısmının üzerinde ise peyzaj amaçlı fidan yetiştirilmekte bu amaçla kullanılan 2 adet naylonla kaplı basit yapıda sera bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde ekonomik değeri olan zirai ürün bulunmamaktadır.Dava konusu taşınmaz geometrik olarak dikdörtgene yakın şekle sahiptir. Taşınmaz yazlık konut alanı olarak tercih edilen bir konumda yer almaktadır.

Adresi: Hacıfeyzullah Mahallesi, Boyalık Mevkii Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü: 36.973,11 m2 Arsa Payı: Tam

İmar Durumu: İnşaat tarzı Konu gayrimenkulün konumlu olduğu parsel; 1/1000 uygulama imar planında bir kısmı Ayrık Nizam 2 Kat, TAKS:0,2, KAKS:0,4 yapılaşma şartında olup Konut alanında, bir kısmı yol, çocuk bahçesi ve park alanında yer almaktadır.

Kıymeti: 18.500.000,00 TL KDV Oranı: %18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır) Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü: 15/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü: 12/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri: Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR**********************06-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15212 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.