07 / 07 / 2022

Kuzu Grup'tan Katar'a yol ve altyapı projesi!

Kuzu Grup'tan Katar'a yol ve altyapı projesi!

Türkiye ve Katar arasında işbirliği sağlayan Expo Turkey by Qatar Fuarı'na Kuzu Grup SeaPearl Ataköy projesiyle katıldı. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Katar'da yol ve altyapı projeleri yapacaklarını söyledi.Expo Turkey by Qatar, Türkiye ve Katar arasındaki işbirliği olanaklarını artırmayı hedeflerken, bu iki ülkenin Körfez Bölgesi'ndeki diğer ülkelerle yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendirdi. Fuara SeaPearl Ataköy projesiyle katılan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, "Sektörümüz, her geçen gün adını global platformlarda duyurarak bu alandaki gücünü tüm dünyaya gösteriyor. Bu fuarda da Katarlı yatırımcılara ülkemizi ve ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlattık. Türkiye, konumu ve sahip 


olduğu özelliklerle yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği marka bir ülke. Bunu bu platformda bir kez daha anladık" dedi. Kuzu Grup'un aynı zamanda taahhüt inşaatı yaptığını hatırlatan Kuzu, önümüzdeki sene Katar'da yol ve altyapı projeleri yapacaklarını söyledi. 
'YÜZDE 45'İ SATILDI' 


SeaPearl projesi hakkında bilgi veren Kuzu, projenin yüzde 45'inin satıldığını, bu satışın yüzde 15'ini Katarlı yatırımcılara yaptıklarının altını çizdi. Türkiye'de en az 1 milyon dolarlık bulunan SeaPearl Ataköy'ün gayrimenkul satın alan yabancılara  Türk vatandaşlığı verilmesinin sektör açısından önemli bir gelişme olduğunu belirten Kuzu, vatandaşlık hakkından sonra Körfez ülke vatandaşlarına 1 milyon doların üstünde 10 daire sattıklarını sözlerine ekledi. 


Habertürk