Lagün'de peşinatsız masalsı bir yaşam!

Lagün'de peşinatsız masalsı bir yaşam!Sinpaş GYO, İstanbul Samandıra'da projelendirdiği Lagün Projesi'yle masalsı bir yaşam sunuyor


Küçük ırmaklarla birbirine bağlı lagünlerin yer aldığı Lagün- Samandıra Projesi'nde 29 göl ile bir su coğrafyası oluşturan Sinpaş GYO, ayrıcalıklarla dolu bir hayatı, güzel şehir İstanbul'da yaşamak isteyenleri Lagün'e davet ediyor.

Dünyada Phuket Adaları (Tayland) ve Dubai'deki birkaç projede bulunan lagünleri Türkiye'de ilk kez yorumlayan Sinpaş GYO'nun Lagün Projesi dünyadaki sayılı örnekleri arasındaki yerini aldı. Suyla yaşam trendinin öncüsü Sinpaş GYO, her biri lagünleri gören manzaraya sahip teras bahçe evler, bahçeli evler, müstakil villalar, butik otel, binicilik klubü ve Zen Kulüp ile yaşam kültürünün bütün öğelerini içinde barındırıyor.

Lagün'de Su ve Doğanın Lüksü

Mavi ve yeşilin bütünleşerek çevrelediği Lagün'de suyun dinlendirici etkisiyle doğanın yenileyen, tazeleyen etkisi etrafı sarıyor. Lagün'deki yeni yaşam kültürünün buluşma noktası ise Zen Club. Tamamıyla Zen felsefesine göre tasarlanan Zen Club, açık yüzme havuzu, fitness ve SPA'sıyla ruhen ve bedenen arınmanızı sağlayacak pek çok hizmeti bir arada sunuyor. Lagün de trafik kirliliği olmaması için otoparklar yeraltına alındı. Projede, lagün manzarasını izleyebilmek için evlerin cam yüzeyleri oldukça geniş dizayn edildi. Ayrıca Lagün boyunca uzanan 2 kilometrelik yürüyüş bandı oluşturuldu.
Lagün'de dileyenler, açık ve kapalı manejlerde özel eğitmenler yardımıyla at binmenin keyfini de çıkaracak.
Lagün Otel-Residance ise otel konforunda bir evde yaşamak isteyenler için her türlü olanağın düşünüldüğü, Lagün'ün özgün mimarisini aratmayacak standartlarda dizayn edilen bir butik otel. Lagün Butik Otel Residence'ıyla Lagünlüler hem konuklarını misafir edebilecek hem de otel konforunda residence hizmetlerinden yararlanabilecekler.
Sinpaş Lagün'de Lilyum, İris, Mimoza, Lotus ve Anemon isimli beş farklı mimariye sahip teras, bahçe ev ve müstakil villalar yer alıyor.

İster Bahçeli İster Teraslı Lilyum Evleri

Lilyum Bahçeli ve Lilyum Teras olmak üzere iki bölümden oluşan Lilyum Evleri yaşam kalitenizi artıracak düzeyde bir modernlik arayışı ve estetik fonksiyonelliği bir araya getiriyor. Lilyum Evlerinde salon ve ebeveyn süiti de dahil olmak üzere tüm yaşam mekanları eşsiz Lagün manzarasına sahip.

Lilyum Bahçeli Ev'in salonu ve mutfağından çıkılan 21 m2'lik geniş teras, iç ve dış mekan ilişkisini zenginleştiriyor. Bir salon büyüklüğündeki 33 m2'lik ebeveyn süiti de eşiz bir lagün manzarasına açılıyor.

Lilyum Teras Ev geniş cam yüzeyiyle salonunuzdan içeri yansıyacak. Ebeveyn süitinden ve odalardan çıkılabilen 19 m2 büyüklüğündeki teraslar lagünün nefes kesen manzarasına bakıyor.


Lagün'ün Doğasına Açılan Salon; İris Evleri

Tasarımlarında fonksiyonellik, sadelik ve modernliğin öne çıktığı İris Evleri'nde, cepheden yere kadar inen camlar ışık ve manzarayı içeri davet ediyor. İris Villaları'nda Bahçeli Ev yeşile, Teras Ev ise lagünlerin olağanüstü manzarasına açılıyor. İris Bahçeli Ev'de villanızın salonunu mutfak ve hobi alanlarıyla birleşen 25 m2'lik iç verandanız ile lagünün doğasına açılan bir salona çevirebilirsiniz. İris Teras Ev'in 41 m2 büyüklüğündeki salonundan 26 m2'lik dev bir terasa çıkılıyor. Aynı zamanda mutfağa açılan bu dev terasın pergolalı tavan dizaynı bulunuyor. İris evlerinde de tüm Lagün evlerinin ortak özelliği olarak tüm yaşam mekanları su ve yeşil manzarasına açılıyor.

Mimoza Villaları

730 metrekare büyüklüğündeki Mimoza Villaları'nda geniş salon ve mutfağından çıkılan dev kış bahçesiyle dikkat çekiyor. Lagün manzaralı wellness salonu, kapalı veya açık yüzme havuzu ve saunası evinizde yaşadığınız her dakikayı özel kılıyor.

Lotus Villaları

Bahçesinde bulunan keyif terasıyla bütünleşen 43 metrekare büyüklüğündeki salonu, 2 kat boyunca uzanan galerisiyle manzarayı evin içine çeken sofistike bir mimari anlayışın eseri. 35 metrekare büyüklüğündeki ebeveyn süitinde özenle tasarlanmış giyinme, yatma ve duş bölümleri hem ebeveyn hem de odalardan çıkılabilen 12 metrekare terası detaylarda gizlenen güzellikler arasında yerini alıyor.

Anemon Villaları

749 metrekare büyüklüğündeki Anemon villaları, tam bir masal villası. Lagün boyunca uzanan villaların en büyüğü olan Anemon Villaları, zengin mimari özelliklere sahip. 59 ve 90 metrekare büyüklüğünde biri bahçe ve havuza diğeri lagün manzarasına açılan iki salonlu Anemon Villaları'nda yaşam bir ayrıcalığa dönüşüyor. Kapalı havuz, sauna ve hamamdan oluşan wellness salonu, açık yüzme havuzu, balkon, teras, iç balkon ve kış bahçesiyle dört mevsim güzellikleri Anemon Villalarının ayrıcalığında saklı.

Lagün Nedir?
Lagün'ün Türkçe karşılığı denizkulağıdır. Denizden bir şekilde koparak oluşan göle lagün denir. Bir kıyı şeridiyle denizden ayrılan değişken tuzluluktaki su kütlesidir. Küçük de olsa denize bağlantısı bulunabilir. Küçükçekmece ve Büyükçekmece gölleri lagündür.

Teknolojik üretim
Lagün Villaları'nın dış cephelerine, UV ışınlarına karşı 100 yıl garantili Seranit markalı granit seramik, sinüsoidal oluklu metal levha ve akrilik boya kullanılarak özgün ve estetik bir görünüm kazandırılıyor.

Günümüzün en son teknolojileriyle konut üreten Sinpaş; Lagün'de yapılarda depreme dayanıklı olması amacıyla perde ve kiriş çerçeveli duvar tasarımı uyguluyor.

Sinpaş GYO, Bosphorus City ile başlattığı 72 Ay Vadeli Banka Kredisiz Devrimci Ödeme Planını Lagün'de de devam ettiriyor

LAGÜN'E DE DEVRİMCİ ÖDEME PLANLI SATIŞ

Gayrimenkul sektörünün öncü şirketi Sinpaş GYO, İstanbul Boğazı'nı Halkalı'ya taşıdığı Bosphorus City Projesi'yle başlattığı `Devrimci Ödeme Planı'nı şimdi de Lagün Projesi için uygulama koyuyor. Yaptığı uygulama ile lüks konutlar özel ödeme planı ile sahiplerini buluyor

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı uyguladığı yenilikçi ödeme planları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Sektörün öncü kuruluşu Sinpaş GYO, Bosphorus City Projesi'nde uyguladığı ve kriz dönemine rağmen 3 haftada toplam 707 lüks konut satışı yaptığı `Devrimci ödeme planı'nı şimdi de, geçtiğimiz hafta 4. etap satışlarını başlattığı Lagün Projesi'nde de uyguluyor.
Sinpaş GYO Genel Müdür Yardımcısı Seba Gacemer, Sinpaş GYO güvencesiyle bir ödeme planı hazırladıklarını söyledi. Böyle bir dönemde `Bankasız' ödeme planı ile gayrimenkul sektörünün önünü açan ve yakaladıkları başarılı satışlar ile gayrimenkul sektörüne moral veren önemli bir adım attıklarını kaydeden Gacemer, "Bu ödeme planı ile insanlar için lüks konut projesinden ev almayı kolaylaştırdık. Global piyasalardaki dalgalanmalar dolayısıyla oluşan belirsizlikler , yükselen kredi faizleri gibi sebeplerle tereddüt içerisinde bulunan ev alma ihtiyacındaki kitlelerin kaygılarını giderdik " dedi.

Ödeme planına olan yoğun ilgi nedeniyle, 1.ve 2. etabı Mart 2009'da teslim edilecek Lagün Projesi'nde de devrimci ödeme planı sunuluyor. `Devrimci Ödeme Planı'na göre aylık taksitler ilk 12 ay sabit ödeniyor. Sonraki taksitler ve ara ödemeler yılda bir kez olmak üzere Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından belirlenen yıllık Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) + % 3 oranında artırılarak yine 12 ay sabit ödenecek. Ara ödemelerin ilki ise Ekim 2009 olmak üzere vadesinde aylık TÜFE + 0,25 oranında artırılarak yapılacak; 3 ve 4. etaplar için teslim tarihi Haziran 2010 `daki tek seferlik ödeme de ara ödemeler gibi vadesinde aylık TÜFE +0,25 oranında alınacak.

Ayrıca 1. ve 2. etaplar için de benzer bir ödeme planı uygulanıyor.

Toplam 178 bin metrekarelik alanda 4 etaptan ve 515 konuttan oluşan Lagün'de teras bahçe ev, bahçeli ev ve müstakil villa seçenekleri ile yepyeni bir yaşam alanı sunuluyor. Her biri ismini bir göl çiçeğinden alan Anemon, Mimoza, Lotus, İris ve Lilyum evlerinde 209m2 ile 749m2 arası konut seçenekleri bulunuyor.