Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı!

Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı! Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı!

Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı.Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirilen törenle açıldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, programda bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş, “Bugün hatırlamaktan ziyade bir şeyler yapmanın günüdür. Bu kapsamda farkındalık elde edebilmek için inşa edilmiş olan rehabilitasyon merkezi bizim için önemli bir yatırım” dedi. 

Özel öğrencilerin zeybek gösterisi ve mini konserinin de sunulduğu açılışa Vali Yardımcısı Adem Öztürk, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin, Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Karlıbel Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Karlıbel, Levent Karlıbel, daire müdürleri ve davetliler katılım gösterdi.

"BUGÜN HATIRLAMAKTAN ZİYADE BİR ŞEYLER YAPMANIN GÜNÜ” 

Hepimizin birer engelli adayı olduğunu söyleyerek  sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş, "Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için hak ettiği değeri vermeli, sevgiyle yaklaşmalı, başarıları için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bugün hatırlamaktan ziyade bir şeyler yapmanın günüdür. Bu güzel okulda farkındalık elde edebilmek için inşa edilmiş rehabilitasyon merkezi bizim için önemli. Bu özel günde burayı hizmete sunmak çok güzel bir duygu.  Karlıbel ailesine teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.


" YATIRIMLARIN EN İYİSİ EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR” 

Tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan Vali Yardımcısı Adem Öztürk yaptığı konuşmada “Yatırımların en iyisi en karlısı eğitime yapılan yatırımdır. Bu yatırım diğer iş adamlarına da örnek oluşturuyor. Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile birlikte güzel hizmetleri sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.  

Konuşmalarsan sonra protokol tarafından kurdele kesilerek hizmete açılan Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi gezildi.