Çukurova Balkon

Levent Pelesen: Sağlık için yalıtım şart!

Levent Pelesen: Sağlık için yalıtım şart! Levent Pelesen: Sağlık için yalıtım şart!

İZODER Başkanı Levent Pelesen, yalıtım bilincini Türkiye çapında yaygınlaştırmayı hedefleyen İZODER, ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında açıklama yaptı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Dünya çapında, insanların sağlık ve refahı için gürültü farkındalığını arttırmak için ilk kez 1996 yılında başlatılan ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında bir açıklama yapan Isı, Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Başkanı Levent Pelesen, ses yalıtımı konusunda bilinç oluşturmanın, İZODER olarak üstlendikleri bir sosyal sorumluluk hamlesi olduğunu  ifade etti.

Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER’in, yalıtım bilincini Türkiye çapında yaygınlaştırmak için faaliyetlerine hızla devam ettiğini söyleyen Levent Pelesen, “Üstlendiğimiz yalıtım konuları o kadar önemli ki, enerji verimliliği, çevresel etkiler ve iklim değişikliği gibi konuların yanı sıra, güvenli yapıların oluşumu ve konforlu, sağlıklı yaşam alanları ile yakından ilgili olmamızı gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

Gürültünün insanlar üzerinde yarattığı sağlık sorunları hakkında açıklamalarda bulunan İZODER Başkanı Pelesen, şunları söyledi: "Gürültü, ruhsal ve fiziksel açıdan sağlığımızı 35 kritik etki ile tahrip ederek, toplumsal uyum ve verimliliğimizde derin yaralar açıyor. Ayrıca çocuklarımızı hem fizyolojik, hem bilişsel, hem de duygusal açıdan olumsuz etkiliyor. Ses ve gürültü, sürekliliğine, dozuna ve kişilik özelliklerine bağlı olarak hepimizde farklı yoğunlukta etki yaratıyor. Gürültü kirliliğinin yıkıcı ve kalıcı etkileri göz ardı edilmemeli, alışma eğilimine kapılmamalı, kontrolsüz ses ve gürültü ile baş etmeyi önlemeyi başarmalıyız.”