06 / 07 / 2022

Levent Sungur ile Ömer Faruk Karabayır TOKİ Başkan Yardımcısı oldu!

Levent Sungur ile Ömer Faruk Karabayır TOKİ Başkan Yardımcısı oldu!

Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcılıkları ve Tarım ve Orman Bakanlığına ait atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı...Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) yapılan atamalar ve Tarım ve Orman Bakanlığındaki görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, açık bulunan Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcılıklarına Mustafa Levent Sungur ve Ömer Faruk Karabayır atandı.

Söz konusu atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapılırken, görevden almalar, aynı kararnamenin 2'inci maddesine göre yapıldı. 

Levent Sungur ile Ömer Faruk Karabayır TOKİ Başkan Yardımcısı oldu!

Mustafa Levent Sungur kimdir?
Mustafa Levent Sungur 1981 Trabzon doğumludur.

İnşaat Mühendisliği Lisans Eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlayan Sungur, 2003 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur.

Meslek hayatında yurtdışında ve yurt içinde çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra, 2006 yılında Toplu Konut İdaresi Başkanlığında uzman olarak çalışmaya başlamıştır. Sırasıyla Statik, Zemin Araştırma ve Altyapı Şube Müdürlüğü görevlerinden sonra Mayıs 2009 ile Aralık 2018 arasında Toplu Konut Projeleri ve Araştırma Dairesi Başkanı olarak atanan Sungur, Aralık 2018 tarihinden beri Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.  

Çok iyi derecede İngilizce, az seviyede ise Farsça ve Almanca bilmektedir.

Mustafa Levent Sungur evli olup, 2 çocuk babasıdır. 

Levent Sungur ile Ömer Faruk Karabayır TOKİ Başkan Yardımcısı oldu!

Ömer Faruk Krabayır kimdir?
Ömer Faruk KARABAYIR 1977 yılında Ankara’da doğdu.

İnşaat Mühendisliği Lisans Eğitimini Atatürk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde, Yüksek Lisans Eğitimini Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı.

2000- 2001 Düzce Deprem Konutlarında Saha Mühendisi olarak, 2001- 2004 yılları arasında  Ankara  Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar A.Ş.’de sırasıyla; Kontrol Mühendisi, Kontrol Amiri, Hakediş ve Kesin Hesap Müdürü, Şantiyeler Müdürü olarak, 2004- 2018 yılları arsında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda sırasıyla; Uzman, Uygulama Şube Müdürü, Uygulama Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

10 Aralık 2018 tarihinde  TOKİ  Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Ayrıca, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın çeşitli iştiraklerinde (EPP,TOBAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen TOBAŞ (TOKİ-ANKARA B.B. İNŞ., EML., MİM. VE PRJ. A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Ömer Faruk KARABAYIR,  evli olup, 3 çocuk babasıdır.