Londra'da kiralar uçunca Thames Nehri’nde tekne aldılar!

Londra'da kiralar uçunca Thames Nehri’nde tekne aldılar!İngiltere'nin başkenti Londra'da kira fiyatları astronomik hale gelince 18 yaşındaki Charlotte Tindle'ın ailesi, kızlarına Thames Nehri'nde demirli bir tekne aldı. Londra'daki okulun öğrenci yurtları ayda 1000 sterlin kira istiyor...


Londra’daki astronomik kiralardan gözü korkan aile, İngiltere’nin başkentinde üniversite eğitimi alacak olan kızlarına yaşaması için ufak bir tekne aldı.


Londra’da müzik eğitimi alacak olan 18 yaşındaki kızları için bir tekne alan aile, bu sayede şehirdeki yüksek yurt kiralarını ödemekten kurtulduklarını açıkladı.


Londra’nın içinden geçen Thames Nehri’nin kıyısında demirli olacak olan tekne, üniversite yaşamı boyunca 18 yaşındaki Charlotte Tindle’ın evi olacak.


Okulun önerdiği öğrenci yurtlarının aylık bin sterlin kira istediğini belirten aile, 3 yıllık lisans eğitimi boyunca 36 bin sterlin kira ödemek yerine 37 bin sterlin harcayarak tekne aldıklarının altını çizdi.


Londra’da bulunan Tech Music School’da müzik eğitimi alacak olan 18 yaşındaki Charlotte Tindle’ın ailesi, 37 bin sterline mal olan tekneyi kızlarının lisans eğitiminin bitmesinin ardından satmayı planlıyor.