10 / 06 / 2023

Lütfi Elvan: Twitter yöneticileri Türkiye'de ofis açsın!

Lütfi Elvan: Twitter yöneticileri Türkiye'de ofis açsın!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Twitter yöneticilerinden Türkiye'de ofis açmalarını arzu ediyoruz" dedi. Elvan, Niğde Valisi Necmeddin Kılıç'ı ziyaretinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.Bir gazetecinin "Twitter yöneticilerinin randevu talebi oldu, nasıl değerlendiriyorsunuz" yönündeki sorusu üzerine, geçen günlerde böyle bir talebin kendisine iletildiğini söyledi.


Geçen hafta çok yoğun olması nedeniyle görüşme imkanı bulamadığını ancak en kısa zamanda görüşmek istediğini belirten Elvan, şöyle konuştu:


"Talep onlardan geldi, görüşmenin içeriği tam olarak ne olacak bilemiyorum. Bizim kendi taleplerimiz olacak. Bu talepler içinde ofis açılmasını istiyoruz. Twitter yöneticilerinden Türkiye'de ofis açmalarını arzu ediyoruz. Daha önce de ben görüşmedim ama arkadaşlarımız teknik düzeyde görüşmelerini yaptı. Şu ana kadar bir gelişme sağlanmadı. Umuyoruz ve diliyoruz ki inşallah böyle bir ofis açarlar. Ofis açılması  kendilerinin de yararına olacaktır diye düşünüyorum."


Elvan, "MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekilliği için istifa etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki soru üzerine ise Fidan'ın özellikle son yıllarda Türkiye'ye çok önemli katkılar sağlamış değerli bir bürokrat olduğunu vurguladı.


Fidan'ın çok önemli hizmetleri olduğunu kaydeden Elvan, "Maalesef müsteşarımızı karalamaya yönelik çok değişik kampanyalar yürütüldü. Türkiye'ye MİT Müsteşarımızın çok önemli katkıları olmuştur. Bunu biliyor ve eminiz. Bundan sonraki süreçte de inşallah siyasi yaşamında önemli katkıları olacağını düşünüyorum" ifadesini kullandı.Elvan, valilik ziyaretinin ardından İlim Yayma Cemiyeti Niğde Şubesi'nin açılışını gerçekleştirdi.


AA

Geri Dön