Goldman Sachs Türkiye'de ofis açıyor!

Goldman Sachs Türkiye'de ofis açıyor! Goldman Sachs Türkiye'de ofis açıyor!

ABD’nin ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından ünlü Goldman Sachs Türkiye'de ofis açıyor. 'Piyasların altın çocuğu' olarak tanınan Goldman Sachs, çalışanlarına ödediği yüksek maaşlarla tanınıyor.ABD’nin ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından ünlü Goldman Sachs Türkiye'de ofis açıyor.

'Piyasların altın çocuğu' olarak tanınan Goldman Sachs, çalışanlarına ödediği yüksek maaşlarla tanınıyor. Goldman Sachs, Türkiye'nin bu yıl hedeflediği 20 milyar dolarlık özelleştirme işlemlerine danışmanlık ve yapılacak satışlara aracılık hizmetlerinden pay almayı planlıyor. Türkiye'nin gerçekleştirdiği özelleştirme ve tahvil satışlarında bugüne dek önemli bir oyuncu olan banka, kısa süre önce Akbank ve Vakıflar Bankası'nın Eurobond satışlarında lider bankalar arasında görevlendirilmişti.


BANKALARIN ROLLS ROYCE'U İSTANBUL'A GELİYOR


Dünyada çalışanlarına en çok ücret+prim veren banka olarak bilinen Goldman Sachs'ın Londra ofisinde çalışan kıdemli 121 banker 2014 yılı için ortalama 4.7 milyon dolar seviyesinde bonus almışlardı. Goldman'da sayıları 500 civarında olan "partner" ünvanlı kıdemli çalışanlar bonusa ek olarak yıllık 600 bin dolardan başlayan ücretler alıyorlar. Goldman'ın CEO'su Lloyd Blankfein dünyanın en zeki ve en çok kazanan üst düzey yöneticileri arasında bulunuyor. "Küresel yatırım bankalarının Rolls Royce'u" olarak nitelenen şirketin ofisi İstanbul'da olacak.


Sabah