Goldman Sachs

Goldman Sachs

Forbes dergisi, dünyanın en zengin ailelerini sıraladı. Goldman ailesi dünyanın en zengin aileleri listesinde 17.sırada yer aldı.

Goldman Sachs mortgage için 2,38 milyar dolar ödeyecek!

Goldman Sachs, 2008 yılındaki global finansal kriz öncesinde yaptığı mortgage menkul kıymet işlemleri nedeniyle 2,38 milyar dolar para cezası ödeyeceğini bildirdi.

Türkiye'de konut fiyatları keskin artış gösteriyor!

Goldman Sachs, son dönemdeki fiyat artışlarının olağanüstü aşırı olduğunu ve bunun sonucu olarak piyasada köpük oluştuğunu, özelliklede metropollerde bu köpüğün görüldüğünü vurguladı.

ABD gayrimenkul sektöründeki çöküşle başlayan krizin 3. dalgası başladı!

ULUSLARARASI yatırım ve danışmanlık kuruluşu Goldman Sachs, yedi yıl önce ABD gayrimenkul sektörü ve yatırım bankacılığında yaşanan çöküş ile birlikte başlayan krizin üçüncü dalgasının başladığına işaret etti.

Goldman Sachs, SOCAR Türkiye'nin yüzde 13 hissesine ortak oldu!

SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Goldman Sachs'ın, Türkiye'nin en büyük yatırımcı şirketi olan SOCAR Türkiye'nin yüzde 13 hissesine 1.3 milyar dolar ödeyerek sahip olduğunu bildirdi.

Goldman Sachs, SOCAR'a ortak oldu!

Dünyanın önde gelen yatırım bankalarından Goldman Sachs, SOCAR Türkiye'ye 1.3 milyar dolar ödeyerek şirketin yüzde 13 hissesine sahip oldu.

Goldman Sachs Türkiye'de ofis açıyor!

ABD’nin ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından ünlü Goldman Sachs Türkiye'de ofis açıyor. 'Piyasların altın çocuğu' olarak tanınan Goldman Sachs, çalışanlarına ödediği yüksek maaşlarla tanınıyor.

Petlim Limancılık'ın yüzde 30'u satılıyor!

Petkim bağlı ortaklığı Petlim Limancılık Ticaret A.Ş.'nin yüzde 30'unu temsil eden 45 milyon adet hissesini 250 milyon dolar bedel karşılığında Goldman Sachs'a devretmesi hususunda bağlayıcı sözleşme imzaladı.

Petkim hisselerinin yüzde 30’u Goldman Sachs’a satılıyor!

Yapılan ön anlaşma ile Petkim hisselerinin yüzde 30’unun, 250 milyon Amerikan Doları bedel ile Goldman Sachs’a satılması planlanıyor. Hukuki inceleme sürecinin ardından nihai sözleşmeler üzerinde anlaşılmasıyla son bulacak.

Goldman’dan ‘konut balonu 2015’te patlayabilir’ uyarısı!

Birçok gelişmiş ekonomide 2008 krizinden bu yana artan konut fiyatları balon kaygısını artırdı. Finans kuruluşu Goldman Sachs ’a göre bu balonun 2015’te patlama riski bulunuyor.

Morgan Stanley yüzleri güldürdü

ABD'nin ikinci büyük yatırım bankası Morgan Stanley'in, ilk çeyrekteki kârı mortgage kredileri ve diğer varlıklarından kaynaklı zararlar nedeniyle düşmesine rağmen, beklentilerin üzerinde oldu.

Goldman Sachs, Akfen GYO'ya ortak oldu

ULUSLARARASI yatırım bankası Goldman Sachs, Akfen Holding'in iştiraki olan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (GYO) azınlık hisse alarak ortak oldu.

Lloyd Blankfein gayrimenkul yatırımı yapmayı planlıyor!

Goldman Sachs Group CEO'su Lloyd C. Blankfein, gayrimenkule yatırım yapacağını belirtti

New York'un sembolü Empire State binası halka arza hazırlanıyor!

Empire State Binası'nın sahibi olan Empire State Realty Trust isimli şirket, sermayesini 1 milyar dolara artırarak br gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşebilmek için halka arz planladığını açıkladı

Emlak sektörü 2019’da yükselişe geçecek!

Kısa süre önce Goldman Sachs ortaklığını duyuran Hürriyet Emlak, 2018 yılında emlak sektöründe yaşanan gelişmeleri masaya yatırdı.Kısa süreli durgunluk yaşayan emlak sektörünü 2019’da bekleyen gelişmeler neler?

Goldman Sachs Hürriyet Emlak’a ortak oldu!

Hürriyet Emlak, dünyanın önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs ile ortak oldu.

Uluslararası yatırımcılar Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti!

Nomura, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve J.P. Morgan, Türkiye'ye ilişkin 2017 büyüme öngörülerini yükseltti. Türkiye ekonomisinin büyümesinde ağırlıklı olarak inşaat sektörü ve ihracatın rol oynadığı belirtildi.

Yatırım kararlarını artık robotlar verecek!

Robotlar birçok alanda insanların yerine geçerken finansal danışmanlık alanında Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi yatırım bankaları da robot yatırım danışmanlarını tercih etmeye başladı.

Goldman Sachs Türkiye’yi uyardı!

Ünlü finans kuruşuşu Goldman Sachs, "Türkiye'de belirsizlikler sürüyor" açıklamasında bulundu.

Trump eski ortağını Hazine Bakanlığına aday gösterdi!

ABD'nin 45. başkanı seçilen Donald Trump, ABD Hazine Bakanlığına eski Goldman Sachs ortağı Steve Mnuchin'i aday gösterdi.

FED'in faiz artırma olasılığı yüzde 85'e çıktı!

Goldman Sachs, FED'in Aralik ayında faiz artırımına gitme olasılığının geçen haftaki seviyesi olan yüzde 60'tan yüzde 85'e çıktığını bildirdi.

Fed'den Goldman Sachs'e para cezası!

Fed’den yapılan yazılı açıklamada, Goldman Sachs’e gizli kalması gereken denetleme bilgilerini, gayriresmi amaçla kullanması ve ifşa etmesi nedeniyle 36,3 milyon dolar para cezası verildiği bildirildi.

Goldman dünyanın en zengin aileleri listesinde 17. sırada!

Forbes dergisi, dünyanın en zengin ailelerini sıraladı. Goldman ailesi dünyanın en zengin aileleri listesinde 17.sırada yer aldı.

Goldman Sachs’a mortgage faaliyetlerinde usulsüzlük cezası!

ABD Adalet Bakanlığı ile banka arasında yeni yılın başından itibaren yapılan görüşmelerde sonuca gidildi. Uluslararası yatırım bankası, mortgage faaliyetlerindeki usulsüzlük nedeniyle 5,06 milyar dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Goldman Sachs mortgage için 2,38 milyar dolar ödeyecek!

Goldman Sachs, 2008 yılındaki global finansal kriz öncesinde yaptığı mortgage menkul kıymet işlemleri nedeniyle 2,38 milyar dolar para cezası ödeyeceğini bildirdi.

Konut piyasasında köpük uyarısı!

Yatırım bankası Goldman Sachs, emlâk piyasasındaki fiyat artışlarını olağan üstü aşırı buldu. Amerikan finans kuruluşu bunun sonucu olarak piyasada köpük olduğunu kaydetti.

Konut fiyatlarındaki artış olağanüstü mü?

Ünlü yatırım bankası Goldman Sachs, Türk konut sektöründe son dönemdeki fiyat artışlarının olağanüstü aşırı olduğunu ve piyasada özellikle de metropollerde balon oluştuğunu belirtti.

Goldman Sachs

Goldman Sachs Goldman Sachs


Forbes dergisi, dünyanın en zengin ailelerini sıraladı.Bazılarının servetinin tarihi 1800'lerin başına kadar giden ABD'li en zengin 25 geniş ailenin toplam varlıklarının 277 milyar doları bulduğu belirtildi. Hesaplamayı yapan Amerikan iş dünyası dergisi Forbes, toplam servetin miktarının geçen yıla göre 11 milyar dolar gerilediğini belirtti.Walmart marketleri, Campbell çorbaları, Hyatt otelleri, OxyContin ağrı kesicisi gibi ABD'nin bazı en tanınmış markalarını büyükbabalarından ve büyükannelerinden miras alan üçüncü ve dördüncü kuşak aile üyeleri bölünseler bile işlerini farklı sektörlerde sürdürüyor.

Kimi aileler birkaç kişiden ibaretken, Du Pont'ların 3 bin 500 kişi civarında olduğu tahmin ediliyor. Forbes, servetlerini önceki kuşaklardan miras alan aileleri sıraladığı listede, kendi girişimleriyle milyarder olan çekirdek ailelere yer vermedi.