ABD gayrimenkul sektöründeki çöküşle başlayan krizin 3. dalgası başladı!

ABD gayrimenkul sektöründeki çöküşle başlayan krizin 3. dalgası başladı!ULUSLARARASI yatırım ve danışmanlık kuruluşu Goldman Sachs, yedi yıl önce ABD gayrimenkul sektörü ve yatırım bankacılığında yaşanan çöküş ile birlikte başlayan krizin üçüncü dalgasının başladığına işaret etti.


ULUSLARARASI yatırım ve danışmanlık kuruluşu Goldman Sachs, yedi yıl önce ABD gayrimenkul sektörü ve yatırım bankacılığında yaşanan çöküş ile birlikte başlayan krizin üçüncü dalgasının başladığına işaret etti. 


Goldman Sachs analistleri tarafından yayımlanan notta, krizin üçüncü dalgasının, dibe vuran emtia fiyatlan, Çin ile diğer gelişmekte olan ülkelerdeki yavaşlama ve dünya genelindeki düşük enflasyon ile şekillendiğine dikkat çektiler. 


Business Insider'ın haberinde, ilk iki dalgayı bankacılık sistemindeki çöküş ve Avrupa'daki borç krizi olarak tanımlayan analistler, üçüncü dalganın kaynağının ilk iki krize cevap niteliğinde olduğunu bildirdiler. 


FAİZLE YANIT VERDİ


Goldman Sachs'a göre, merkez bankaları her iki krize de düşük faiz silahıyla yanıt verdi ve yatırımcıları Çin gibi gelişmekte olan ülkere borç vermesi konusunda destekledi. Şu anda faizlerin yükseliş eğiliminde olduğunu kaydeden Goldman Sachs analistler, borç verenlerin çıkışa hazırlandığım ve yatırımcıların emtiadan çekildiklerini belirtti. 


Sözcü