Malatya Arena Stadı Kasım'a yetişecek!

Malatya Arena Stadı Kasım'a yetişecek!

Malatya Arena Stadı'nda son durumu Bu Sabah Gazetesi görüntüledi. 187 işçinin iki vardiya halinde hummalı bir şekilde çalıştığı stat Kasım ayına yetiştirilmek için adeta ilmek ilmek dokunuyor.


Malatya Arena Stadı'nın yarım kalan işlerini tamamlamak ve yapım işini sonuçlandırmak için yaklaşık 40 milyon bedelle alan Malatya merkezli inşaat firması çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Ocak 2017'de teslim sözü veren firmanın asıl hedefi ise 2016 Kasım ayı içersinde çimleri serebilmek. 


187 İŞÇİ ÇALIŞIYOR 


5 ay içersinde bu mega yapıyı bitirmek isteyen firma yetkilileri, şu an stadın farklı yerlerinde 9 vincin görev yaptığını, 187 işçinin gece hariç her bölümde çalıştığı bilgisini verdi. 25 Haziran'a kadar çelik konstrüksiyon işini tamamlayıp, daha sonra dış panellerle kaplamaya geçecek firma, bu işlem bittikten sonra ise 25. 000 açılır kapanır koltuğu monte edecek. Yapım işi sırasında her biri 18 tonluk çelik konstrüksiyonları stadın etrafına monte etme çalışması işçileri zorluyor. Rüzgarlı havalarda ve hava karardığında bu çalışma aksarken, bu işlem bittiğinde ilerleme hızının daha fazla artacağı ifade ediliyor. Tüm bu çalışmalar devam ederken, elektrik, su, internet, lavabo ve soyunma odaları gibi diğer alanların, koridor ve locaların ince işçilikleri, teknik alt yapısını tamamlanmış olacak. 


KÖPRÜLÜ KAVŞAK YAPILACAK 


26 loca ve 86 lavabosu olacak dev stadın, yaklaşık 1400 araçlık otopark alanı olacak. Tamamlandığında tamamen kayısıyı andıracak proje  TOKİ  Başkanlığı tarafından da yakından takip ediliyor. Türkiye'de yapılan yeni statlardan, o şehirle özdeşlemiş mimari yapılar bakımından en güzel projelerden biri olan Malatya Arena için Karayolları Bölge Müdürlüğü de köprülü kavşak projesi hazırlayarak, taraftarın stada ulaşımını kolaylaştıracak. Malatya Bu Sabah