19 / 08 / 2022

Malatya Büyükşehir Meclisi 11 Ocak'ta toplanacak!

Malatya Büyükşehir Meclisi 11 Ocak'ta toplanacak!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 yılının son toplantısını yaptı. Aralık ayı toplantısının II. Birleşimi 14 Aralık Çarşamba günü Meclis Başkan Vekili Hasan Gögüs başkanlında gerçekleştirildi. Meclisin bir sonraki toplantısı 11 Ocak'ta gerçekleşecek.
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 yılının son toplantısını yaptı. Aralık ayı toplantısının II. Birleşimi 14 Aralık Çarşamba günü Meclis Başkan Vekili Hasan Gögüs başkanlında gerçekleştirildi.

 

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs, 10 Aralık tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırısını kınadı. Meclis Başkan Vekili Gögüs, “İstanbul’da meydana gelen hain terör saldırısı sonrasında şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Rabbim ailelerine sabırlar versin. Böyle üzücü olaylarla inşallah ülkemiz ve milletimiz bir daha karşı karşıya kalmaz. Millet olarak her zaman güvenlik güçlerimizin yanındayız” dedi.

 

Meclis Başkan Vekili Hasan Gögüs’ün konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddelerde ilgili komisyonlara havale edildi.

 

Darende’ye ‘15 Temmuz Şehitler Meydanı’


Gündem maddeleri arasında yer alan Darende İlçesinde, Hacı Hasan Akyol Çarşı Meydanı isminin “15 Temmuz Şehitler Meydanı” olarak değiştirilmesi, Yenice Mahallesinde eski Belediye Hizmet binası önünden başlayarak Şuğul Mahallesi sınırına kadar olan caddeye ise “Şehit Murat İnci Caddesi” isminin verilmesi kabul edildi

 

2017 Yılının ilk toplantısı 11 Ocak’ta


Malatya Büyükşehir Meclisi, 2017 yılının ilk toplantısını 11 Ocak Çarşamba günü  saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.Malatya Büyükşehir Belediyesi