Malatya Büyükşehir'den 1.200 kilometre asfalt çalışması!

Malatya Büyükşehir'den 1.200 kilometre asfalt çalışması!Rekor seviyede asfaltlama çalışmasının yanı sıra Malatya genelinde 475 kilometre yol genişletme çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, 132 kilometre de yeni yol açma çalışması yaptı.Malatya Büyükşehir Belediyesi 2015 yılı içerisinde Malatya genelinde1200 kilometreasfaltlama çalışması yaptı. İlçelerin gelişimine katkı sağlayacak yol projelerini 2015 yılında hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde 368 kilometrestabilize yol çalışması,751 kilometre asfalt bakım-onarım çalışması yaptı.

 

Malatya genelinde475 kilometreyol genişletme çalışması yapan Büyükşehir,132 kilometrede yeni yol açma çalışması yaparak, vatandaşların daha güvenli yollarda seyahat etmelerini sağladı.

 

İlçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde çalışan Büyükşehir Belediyesinin bu atılımları vatandaşların büyük beğenisini topladı. Uzun yıllardır yapılması beklenen yol hizmetlerini yapan Büyükşehir Belediyesinin bu gayreti 2015 yılını rekorlarla kapatmasını sağladı.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde açtığı taş ocakları ve asfalt tesisleri de bu başarı tablosunun oluşmasına önemli katkılar sağladı.Malatya Büyükşehir Belediyesi