Mall of İstanbul'da Türkiye'nin en uzun kayak pisti bulunuyor!

Mall of İstanbul'da Türkiye'nin en uzun kayak pisti bulunuyor! Mall of İstanbul'da Türkiye'nin en uzun kayak pisti bulunuyor!

İkitelli'deki Mall of İstanbul, "Kış Festivali" kapsamında Türkiye'nin en uzun kızak pistine ev sahipliği yapıyor. AVM'nin 300 metre uzunluğunda ve gerçek buzdan oluşturulan kızak pistinde 50 kişi kayak yapabilecek.


Kızak keyfi Mart ayı sonuna kadar devam edecek. 

Kızak pistinin sonunda yer alan buz pateni sahası ise buz dansı tutkunlarını ağırlıyor. Her yaştan ziyaretçinin doyasıya tadını çıkarabileceği kızak ve buz pateni pisti, AVM'de 3 ay boyunca açık n en uzun İkitelli'de kalacak. Kış aylarının keyifli yönünü yaşatmayı amaçlayan festival kapsamında, pist etrafına kurulan kiosklarda sıcak çikolata, sahlep ve kestane gibi kış aylarına özgü lezzetler satışa sunulacak. 


Yapımı 3 haftada tamamlanan ve gerçek buzdan yapılan kızak pisti, 1.5 milyon TL'lik yatırım bedeli ile hayata geçirildi. Yapımı süresince yaklaşık 500 kişinin çalıştığı pist için 92.160 m özel boru, 18 ton glikoz, 100 ton buz ve 50 ton su kullanıldı. Sahada, Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi'nde birincilikleri bulunan sporcular da bir gösteri maçı gerçekleştirdi. 


Habertürk