Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 248 konut teslim edildi!

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 248 konut teslim edildi!Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ikinci etabı kapsamında tamamlanan 248 konut, hak sahiplerine kura ile teslim edildi...


TOKİ Başkanlığı ile  Ankara  Mamak Belediyesinin yürüttüğü "Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında inşa edilen 248 konut kurayla hak sahiplerine teslim edildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Mamak Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törende, Diriliş (Gülseren-Anayurt) mahallelerinde uygulanan projenin ikinci etabı kapsamında yapımı tamamlanan 248 gayrimenkul için kura çekildi.

Mahallemiz Mamak'ın en modern mahallelerinden biri olacak

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse yaptığı açıklamada, "Hak sahiplerine hayırlı olsun. Yuvalarında aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Projemiz tamamlandığında konutların yanı sıra sosyal tesis alanlarıyla da mahallemiz Mamak'ın en modern mahallelerinden biri olacak." dedi.

Toplam 437 bin metrekarelik alanda yürütülen projenin birinci, üçüncü ve dördüncü etaplarda yapımı tamamlanan 994 konut daha önce kurayla belirlenen hak sahiplerine teslim edilmişti. Projenin yapımı devam eden ve 248'i teslim edilen ikinci etap ise 1312 konuttan oluşuyor.

TOKİ Kuzey Ankara Kent Girişi 3. Bölge başvuruları başladı!