Mamak'ta 6 yılda büyük dönüşüm yapıldı!

Mamak'ta 6 yılda büyük dönüşüm yapıldı!

Kentsel dönüşümden sosyal dönüşüme, kültür sanat faaliyetlerinden sağlık hizmetlerine, sosyal projelerden spor tesislerine kadar hayatın her alanındaki yatırım ve hizmetlerle huzur ve umut şehri haline gelen Mamak'ta 6 yılda büyük değişim ve dönüşüm gerçe


Yaklaşık 600 bine yakın nüfusuyla Ankara’nın en hızlı gelişen ilçeleri arasında ön sırada yer alan Mamak, yatırımcılar için de yeni çekim merkezine dönüştü. Mamak’ın hizmet ufkunu açmak, yarınlara daha umutla bakan bir ilçe oluşturma gayretiyle başarılı bir şekilde kentsel dönüşüm ve yenileme projeleri uygulanan Mamak’ta, ilçenin çehresi değişirken cazibe merkezleri ve yaşam alanlarıyla örnek bir kent oluşturuluyor. Mamak Belediyesi’nin Gülseren-Anayurt Mahalleleri’nde yapımı hızla devam eden kentsel yenileme projesi kapsamında konutlar hızla yükseliyor.5450 konuttan oluşan proje kapsamında, 2000 konutun hızla yükseldiği çalışmaları yerinde inceleyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, proje kapsamında tamamlanan örnek daireleri de gezdi. Günlük değil geleceğe yönelik yatırımları Mamak’a kazandırdıklarını kaydeden Akgül, proje kapsamında 1219 konut, 2 adet ticaret merkezi ve 1 adet cami’nin daha ihalesini gerçekleştirdiklerini söyledi.


1219 KONUTUN DAHA İHALESİ YAPILDI

440 bin metrekare alana sahip proje kapsamında yapımız hızla devam eden 2000 konutun 700’ünün teslim aşamasına geldiğini kaydeden Akgül, konutlar hakkında da bilgi verdi. Proje kapsamında 2 bin konutun yanı sıra 3 tane cami, 2 tane okul, 3 tane ticaret merkezi,1 tane sıhhat tesisi, 2 tane sosyo-kültürel tesis ve ilçe emniyet müdürlüğü’nin mahalleye kazandırılacağını belirten Akgül, “Gülseren-Anayurt’ta modern bir kent yükseliyor. Mahalle konseptinde meydanların yapılacağı 3.etap kapsamında,1219 konut, 2 tane ticaret merkezi,1 tane cami’nin daha geçtiğimiz ay ihalesini yaptık. Yüzde 21’i konut, yüzde 79’u yeşil alan olmak üzere, bol yeşil alanları, depreme dayanıklı binaları ile daha önce kentin vitrini konumunda gecekonduların görüldüğü alanda modern konutların yükseldiğini görmek, ilçemiz için önemli bir avantaj” dedi.

Ankara Son Söz