Manisa'da orman yangını çıktı!

Manisa'da orman yangını çıktı!

Kaza geçiren otomobilin alev alması sonucu ormanlık alana sıçrayan yangın, hızı saatte 60 kilometreyi bulan rüzgarın etkisiyle hızla yayılıyor. Yangın nedeniyle iki mahalle, tedbir amaçlı boşaltıldıAkhisar ilçesinde, kaza geçiren otomobilin alev alması sonucu orman yangını çıktı.


Alınan bilgiye göre, Akhisar-Gördes karayolunda Ahmet Yılmaz yönetimindeki 59 UR 558 plakalı otomobil, karşıdan gelen Mehmet Turan idaresindeki 45 R 9645 plakalı otomobille çarpıştıktan sonra şarampole devrildi. Kazada, iki otomobil şoförü ile bir kişi, yaralandı.


Şarampole devrilen LPG'li aracın alev alması sonucu, yangın çıktı. Hızı saatte 60 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle alevler ormanlık alana sıçradı.


Kısa sürede büyüyen yangına,  İzmir  Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere, Balıkesir, Bursa, Denizli, Manisa ve Muğla'dan 10 helikopter ve 3 uçak ile 38 arazöz müdahale ediyor.


Yangının 3 tarafının kontrol altına alındığı ancak rüzgar yönünde ilerleyen alevler nedeniyle Yeniköy ve Hancılar Mahallelerinin tedbir amaçlı boşaltıldığı öğrenildi.


Rüzgarın, akşam saatlerinde etkisini yitirmesinin beklendiği kaydedildi. 


AA