09 / 08 / 2022

Manisa'daki 300 yıllık Donbaycıoğlu Hanı restore ediliyor!

Manisa'daki 300 yıllık Donbaycıoğlu Hanı restore ediliyor!

Manisa'nın Akhisar ilçesindeki Donbaycıoğlu Hanı, Akhisar Ticaret Borsası tarafından restore ediliyor. Alhat, yaklaşık 300 yıllık geçmişe sahip Donbaycıoğlu Hanı'nın restorasyonunu üstlendiklerini belirtti.Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, yaklaşık 300 yıllık geçmişe sahip Donbaycıoğlu Hanı'nın restorasyonunu üstlendiklerini belirterek, "Yapılış amacına zarar vermeden restorasyon çalışmaları bittikten sonra, hanı kültürel anlamda zengin bir ticaret merkezi haline getireceğiz." dedi.


Alhat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hashoca Mahallesi'ndeki hanı, Vakıflar  İzmir  Bölge Müdürlüğünden kiralayarak restorasyon çalışmalarına başladıklarını söyledi.


Yapıldığı dönemde ticaret merkezi olarak hizmet veren ve 30 yıla yakın süredir de atıl halde bulunan hanın amacına uygun restore edileceğini kaydeden Alper Alhat, burayı cazibe merkezi haline getireceklerini vurguladı.


"Yapılış amacına zarar vermeden restorasyon çalışmaları bittikten sonra, hanı kültürel anlamda zengin bir ticaret merkezi haline getireceğiz. İşletmecilere kiralayıp çeşitli sektörlerde cazibe merkezi haline getireceğiz." ifadesini kullanan Alhat, hanın kente turizm yönüyle de katkı sağlayacağını belirtti.


AA

Bu haber Sabah Gazetesi'nde şöyle yer aldı:Donbaycıoğlu Hanı, Akhisar Ticaret Borsası tarafından restore ettirilip kültür ve turizm merkezine dönüştürülecek

Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, yaklaşık 300 yıllık geçmişe sahip Donbaycıoğlu Hanı'nın restorasyonunu üstlendiklerini belirterek, "Yapılış amacına zarar vermeden restorasyon çalışmaları bittikten sonra, hanı kültürel anlamda zengin bir ticaret merkezi haline getireceğiz." dedi. Alhat, Hashoca Mahallesi'ndeki hanı, Vakıflar İzmir Bölge Müdürlüğünden kiralayarak restorasyon çalışmalarına başladıklarını söyledi. Yapıldığı dönemde ticaret merkezi olarak hizmet veren ve 30 yıla yakın süredir de atıl halde bulunan hanın amacına uygun restore edileceğini kaydeden Alper Alhat, burayı cazibe merkezi haline getireceklerini vurguladı.


TURİZME KATKI VERECEK

"Yapılış amacına zarar vermeden restorasyon çalışmaları bittikten sonra, hanı kültürel anlamda zengin bir ticaret merkezi haline getireceğiz. İşletmecilere kiralayıp çeşitli sektörlerde cazibe merkezi haline getireceğiz." ifadesini kullanan Alhat, hanın kente turizm yönüyle de katkı sağlayacağını belirtti.Sabah