Çukurova Balkon

Markalı konutta düşük faiz hareketi!

Markalı konutta düşük faiz hareketi! Markalı konutta düşük faiz hareketi!

Konut kredisinde faiz oranlarının yüzde 0.99’a düşmesiyle markalı konut firmaları da yeni kampanyalarına başladı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Merkez Bankası’nın iki kez üst üste politika faizini düşürmesi ve kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını 0.99’a, özel bankaların da 1.15’e çekmesinden sonra son 1 yıldır kampanyalardan ve lansman gerçekleştirmeyen inşaat firmaları yeniden hareketlendi. Star Gazetesi'nden Erdinç Akkoyunlu'nun haberine göre; dövizde yaşanan dalgalanma ve kredi faizlerinde yaşanan yükselmesiyle stoklarını satmakta zorlanan bu nedenle de yabancı yatırımcı ile gurbetçilere yönelen firmalar, kendilerini ayakta tutan yerli yatırımcı talebini son gelişmelerle beraber canlandırmak üzere yeni kampanyalara başlıyor. Nef Çekmeköy, Ortayaka, Bahçelievler ve Kandilli projelerinde 366 bin TL’den başlangıç gösteren fiyatın yanında 0.79 özel kredi faizi avantajı sunuyor. Şirket aynı zamanda eski evini getirene de yeni evde indirim kampanyasını da devreye aldı. 

KİŞİYE ÖZEL ÖDEME

Tahincioğlu ise Küçükyalı projesinde yüzde 10 peşin, 60 aya da sıfır vade seçeneği sunan kampanyaya başladı. Diğer yandan şirket İstinye, Ayyıldız ve Bomonti’deki projeleri için de kişiye özel kampanya seçenekleri sunuluyor.  Sur Yapı Şehir Konakları’nda yüzde 15 indirim, 180 aya 0.69 vade ve peşinatı 5 yılda ödeme seçeneklerini tüketiciye sunuyor. Şirket ayrıca Sur Yapı Antalya’da 1+1 evleri ayda 1.200 TL’den satışa çıkarırken, İstanbul’da tüketiciye sunduğu vade ve faiz seçeneklerini yine uygulamaya alıyor. 

SIFIR FAİZ İMKANI

Sinpaş projesinde 3+1 dairelerin 674 bin TL’den başlayan Sinpaş Country Sancaktepe projesinde 0.99 faiz oranı ile 180 aya varan vade seçenekleri yer alıyor. Teknik Yapı ise Kadıköy ve Kartal’da bulunan konut projeleri için kampanyaları hayata geçirdi. Yüzde 30 indirim ve yüzde 20 peşinat alınan kampanyada ara ödeme bulunmazken evler için 180 aya varan vadeler meydana geliyor. Fikirtepe’deki Elite Concept’te ise yüzde 11 indirim ve iki kişilik tatil hediyesine ek 36 ay sıfır faiz fırsatı ve kişiye özel ödeme planı da sunuluyor. Avrupa Konutları Yamaner projesinde de kişiye özel ödeme seçenekleri ile 36 aya kadar yüzde sıfır vade fırsatı bulunuyor.

TOKİ’nin indirim kampanyası yarın başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyen tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl gerçekleştirilen indirim kampanyasının bu yıl ikincisi gerçekleşecek. Yüzde 22 indirim uygulanması planlanan kampanya kapsamında başvurular yarın alınmaya başlanacak. İndirim kampanyasında esnek ödeme planı da uygulanacak. Kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da faydalanabilecek. Borç bakiyesinin en az yüzde 25’ini yatıran da yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecek. Kampanya kapsamında satışların geçtiğimiz yılın Haziran ayının 30. gününe kadar vadeli olarak idareden konut ve iş yeri satın almış olup, geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2018’den önce başlamış konut ve iş yerleri alıcılarının yararlanabileceğini belirten Bulut, vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin indirim kampanyasında yer almadığı açıklandı.

En uygun konut kredisi faiz oranı hangi bankada?