Masalar katlandı, vestiyer mutfağa girdi

Masalar katlandı, vestiyer mutfağa girdiYemek masaları hayatımıza girdiğinden beri birçok farklı modelle karşımıza çıktı. Günümüzde en dikkat çeken masaların başında ise katlandığında vestiyer olarak da kullanılabilen masa geliyor.


Yemek odası takımları evinizin vazgeçilmez dekorasyon unsurlarından biridir. Keyifli bir yemeğin zevki özenle hazırlanan yemek masalarında çıkar. Hatta kalabalık toplantılarda yemek masalarının etrafında yapılan sohbetler unutulmaz olur.

Takılıp çıkarılan aksamlar

Türkler'in ilk kez 19'uncu yüzyılda kullanmaya başladığı yemek masaları geçmişten günümüze formları ve şekliyle değişse bile güzel yemeklerin, hoş sohbetlerin vazgeçilmez eşyası olmayı sürdürüyor. Yuvarlak, kare ya da oval... Şekli nasıl olursa olsun en uygun masa sizi evinize davet ediyor. Diğer birçok dekorasyon ürününde olduğu gibi yemek masalarının da farklı özellikte olan modelleri mevcut. Bu modellerden en tanıdık olanı kullanmadığınız zamanlarda katlayıp, böylece daha az yer kaplama özelliğinden yararlanılan masalar. Bir diğer özellik de isteğe bağlı olarak masalara takılıp, çıkarılabilen parçalar vasıtasıyla masaların uzunluklarının ayarlanabilmesi. Bu özellikler arasında en dikkat çekeni ise isteğe bağlı olarak ana parça kaldırıldığı takdirde vestiyer olarak da kullanılabilen masa. 

FATİH ATALAY / SABAH