Maslakno1 Ofis Plaza projesi Green Good Design ödülünü aldı!

Maslakno1 Ofis Plaza projesi Green Good Design ödülünü aldı! Maslakno1 Ofis Plaza projesi Green Good Design ödülünü aldı!

Ünlü Mimar Emre Arolat imzası taşıyan Maslakno1 Ofis Plaza projesi, dünyaca bilinen "Green Good Design Ödülü'ne layık görüldü. Maslakno1 Ofis Plaza projesi Green Good Design ödülünü kazanan ilk ofis plaza olma özelliğini taşıyor.

Maslakno1 Ofis Plaza, tüm ülkelerde ün ve geçerlilik kazanmış olan "Green Good Design" ödülünü Türkiye'de kazanan ilk ofis plaza projesi olma özelliğini taşıyor. Green Good Design ödülü, ABD'de 2009 yılından bu yana daha yaşanılabilir bir çevre için sürdürülebilir tasarımın önemine tüm dünyanın dikkatini çekmeyi amaçlayan, tüm dünyanın önem verdiği çok önemli bir ödüldür. 


Ödüllü projede, görsel iç ve dış dizaynı, her katta açılabilir pencere ve yeşil yürüme alanları ile Hybrid araç parklarının bulunmasının yanı sıra Leed Gold Sertifikasıyla da kendini kanıtladığı üzere, projenin enerji tasarrufu ve doğa dostu oluşu, Maslakno1 ofis plazanın insan hayatına ne kadar önem verdiğini gösteren noktalardan bazılarıdır. 

Maslakno1 Ofis Plazanın sunduğu imkanların tümü ise saymakla bitmeyecek kadar çok görünüyor. Maslakno1 ofis plazanın, en önemli özellikleri arasında ana arterlere trafiksiz direkt çıkış imkanı bulunuyor. 


TÜNAYDIN