28 / 03 / 2023

Mavikent Konutlarının anahtar teslimleri 16 Mart'ta yapılacak!

Mavikent Konutlarının anahtar teslimleri 16 Mart'ta yapılacak!

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dar gelirli aileler için yapılan ve kurası çekilen Mavikent'te ilk 1000 konutun 16 Mart'ta hak sahiplerine anahtar tesliminin yapılacağı müjdesini verdi...Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dar gelirli aileler için yapılan ve kurası çekilen Mavikent'te ilk 1000 konutun 16 Mart'ta hak sahiplerine anahtar tesliminin yapılacağı müjdesini verdi.


Başkan Tahmazoğlu, "Amacımız herkesin ev sahibi olması"


Dar gelirli aileler için Mavikent'te 2000 konutun kura ile hak sahiplerinin belirlendiğini kaydeden Başkan Tahmazoğlu, konutlarımızın 1000 tanesini tamamladık. Şimdi çevre düzenleme çalışmasını yapıyoruz. Şimdi vatandaşlarımız ne zaman teslim edilecek diye merak ediyor. İlk 1000 konutumuzun hak sahiplerine anahtar teslimini 16 Mart'ta Şahinbey Spor Salonu'nda düzenleyeceğimiz törenle vereceğiz. Amacımız vatandaşlarımız kirada değil, kendi evlerinde otursun. Mavikent konutlarımızın çevresinde 30 bin ve 50 bin metrekare büyüklüğünde iki parkımızın yapımına devam ediyoruz. Okulum, camimiz ve çarşımız yapılıyor. İnşallah burası güzel bir mahalle olacak. Hak sahiplerine şimdiden hayırlı olsun. Kurada çıkmayanlar üzülmesin inşallah 30 Mart'tan sonra yeniden görevimize devam edersek, kendimize büyük hedef koyduk. 5 yıllık süreçte 20 bin konut yaparak, ailelerimize teslim edeceğiz."dedi.


Kurada ev çıkan vatandaşlar ise, kendilerine böyle bir imkanı sunup ev sahibi yaptığı için Başkan Tahmazoğlu'na teşekkür ederek, "bizlerin ev sahibi olması hayal gibiydi. Sağolsun başkanımız hayallerimizi gerçekleştirdi. Bizleri ev sahibi yaptı. Kendisinden Allah razı olsun."dediler.Şahinbey Belediyesi 
Geri Dön