08 / 08 / 2022

MEB en düşük 4.960 TL maaşla 1651 personel alacak! İşte başvuru şartları!

MEB en düşük 4.960 TL maaşla 1651 personel alacak! İşte başvuru şartları!

Milli Eğitim Bakanlığı yeni personel alım ilanını yayınladı. Yayınlanan ilana göre toplamda 1651 kişi istihdam edilecek. MEB tarafından alımı yapılacak personeller fizyoterapist, aşçı ve aşçı yardımcısı kadrolarında çalışacaklar. İşte MEB personel alım ilanının tüm detayları...Milli Eğitim Bakanlığı mart ayı personel alım ilanını yayınladı. Bakanlık tarafından yayınlanan ilanda çeşitli sebeplerden dolayı göreve başlayamayanlardan boş kalan 63 sözleşmeli fizyoterapist pozisyonu ile 1.588 sözleşmeli destek personeli pozisyonuna (aşçı, aşçı yardımcısı) personel alımı yapılacağını duyuruldu. 

En düşük 4 bin 960 TL maaş verilecek olan pozisyonlar için başvurular 21 Mart günü başlayacak ve 1 Nisan Cuma günü saat 23:59’a kadar devam edecek.  

MEB personel ilanına başvuru yapacak olan adaylar; e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden başvuru işlemlerini hızlıca gerçekleştirebilecekler.  

MEB en düşük 4.960 TL maaşla 1651 personel alacak! İşte başvuru şartları!

MEB PERSONEL ALIM ŞARTLARI NEDİR?

Genel Şartlar
2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.

Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.

Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Özel Şartlar
a) Sözleşmeli Fizyoterapist
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olanlardan sözleşmeli fizyoterapist pozisyonlarına, 13.11.2021 tarihli yerleştirmede en son ataması yapılmış adaydan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan üstünlüğü çerçevesinde sıradaki adayların atamaları yapılacak. 

b) Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı)

– Lisans düzeyinde;
Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

– Ön Lisans düzeyinde;
Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

– Ortaöğretim düzeyinde;
Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Bu mesleklerden birini yapıyorsanız 5 yıl erken emekli olabilirsiniz!

Kredi çekmek isteyenlere müjde! İhtiyaç kredisinde 0,99 faiz fırsatı!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.