Media Markt sene sonuna kadar 20 mağazaya ulaşacak!

Media Markt sene sonuna kadar 20 mağazaya ulaşacak!


Media-Saturn Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Nuri Topatan, Media-Saturn'un dünyada büyüme kararı aldığı 3 stratejik ülkeden birinin Türkiye olduğunu söyledi


Media Markt'ın 18. mağazasının Bahçelievler'de açılışı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Media-Saturn Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Nuri Topatan, Türkiye'de ilk mağazalarını 2007 yılında Ümraniye'de açtıklarını, bugün Bahçelievler'de açılacak bu mağaza ile Türkiye genelinde 18. İstanbul'da ise 8. mağazalarına ulaşacaklarını söyledi.

Media Markt'ın, Türkiye'deki ve İstanbul'daki hızlı nüfus artışı ve genişlemeyi takip ettiğini, yeni mağazalarla büyümeye devam edeceğini belirten Topatan, tüketici elektroniği sektörünün 2011 yılının ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38,2 büyüdüğünü kaydetti.

"Her artış her alanda yeni talep doğuruyor. Pazar ne kadar büyürse biz de en az o kadar büyüyoruz. Hem de mağaza değil, Media Markt açarak" diyen Topatan, Media-Saturn'un dünyada büyüme kararı aldığı 3 stratejik ülkeden birinin Türkiye olduğunu söyledi.

Şirket için Rusya ve Çin'le birlikte Türkiye'nin yeni yatırımların ve büyümenin adresi olduğunu belirten Topatan, 2010 yılında da Media-Saturn'un dünyada bulunduğu 15 ülke arasında en hızlı büyümenin Türkiye'de gerçekleştiğini açıkladı.

Nuri Topatan, şöyle konuştu:

"Media Markt olarak 2007 yılında Türkiye'ye girdik, o günden bu yana gerek İstanbul'da gerekse tüm Türkiye'de Media Markt olarak daha da yaygınlaşmaya, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz yeni mağazamız toplam 4000 metrekare satış alanına sahip. Sırf teknolojiyi takip etmek, karşılaştırmak, zaman geçirmek ya da keyif almak için gelen fanatiklerimiz var. Bu bize gurur veriyor."

Bahçelievler Bahçepark Media Markt'ın ardından, 2011 yılı bitmeden Kayseri ve Antalya'da da Media Markt açacaklarını belirten Nuri Topatan, "Teknoloji alışverişi keyfini 2011 yılı sonuna kadar iki ilimize daha taşıyacağız. 18. Media Markt olan Bahçelievler Bahçepark'ın ardından, yıl bitmeden Kayseri ve Antalya mağazalarımızı açacağız ve toplam 20 mağazaya ulaşmış olacağız. Gördüğünüz gibi 2011 yılını hızlı kapatıp, 2012 yılına yine iddialı bir giriş yapıyoruz. 2012'de de en az 10 yeni mağaza açacağız" diye konuştu.
 
Açılışta 500 güvenlik görev alacak

Topatan, mağazanın yarın sabah saat 06.00'da açılacağını ve 500 güvenlik görevlisinin açılışta görev yapacağını bildirdi.

Döviz kurlarındaki artışa rağmen çok uygun fiyatlarla ürünleri satışa sunduklarını ifade eden Topatan, "Biz müşteri için buradayız. Müşteri odaklı bir firmayız" diye konuştu.

Bahçelievler Bahçepark Media Markt'ın açılışına özel kampanyalar 13-16 Ekim tarihleri arası teknoloji severlerin beğenisine sunulacak.
Dünya