12 / 08 / 2022

Medicana International İzmir Hastanesi hizmete girdi! 

Medicana International İzmir Hastanesi hizmete girdi! 

Medicana Sağlık Grubu'nun sağlık alanında 30 yıla yaklaşan hastanecilik deneyimini aktardığı Medicana International İzmir Hastanesi hizmete açıldı.Medicana Sağlık Grubu'nun sağlık alanında 30 yıla yaklaşan hastanecilik deneyimini aktardığı Medicana International  İzmir  Hastanesi, İzmir ve Ege Bölgesi'ne hizmet verdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; astaneden yapılan yazılı açıklamada, genel cerrahiden, beyin ve sinir cerrahisine, ortopediden, göğüs hastalıklarına kadar pek çok branşta hasta kabulü yapılan hastane toplam 110 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirildi.

Açıklamada ifadeleri yer alan Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, hasta ve hasta yakınları açısından memnuniyeti yüksek bir hizmet sunduklarından bahsederek, şu ifadeleri kullandı: "Hastanemiz, İzmirliler'in büyük teveccühüyle karşılaştı. Hasta alımına başladığımız ilk günde onlarca ameliyat gerçekleştirdik ve poliklinik hizmeti sunduk. Tüm tıp disiplinleri, özellikli tedavileri ve üstün teknoloji ile birleştirdiğimiz cerrahi tedavi olanaklarını hasta odaklı hizmet anlayışıyla bir araya getirdik. Bu anlayışla sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz." 

Hastanenin, Medicana Sağlık Grubu'nun diğer hastanelerinde olduğu gibi SGK ve özel sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak faaliyet gerçekleştirdiği, 1992'den beri sağlık hizmeti veren Medicana Grubu'nun İstanbul, Ankara, Konya, Samsun, Sivas, İzmir ve Bursa'da yer alan 13 hastanesi ile faaliyetlerini sürdürdüğü kaydedildi.

Medicana Grubunun 9 bine yakın çalışanı ile hastalarına modern tıbbın son fırsatlarını sağladığı, yıllık 3 milyondan fazla ayakta hasta kabulü ve 385 binden fazla hasta yatışı yaptığı kaydedildi.

Diğer taraftan Medicana International İzmir Hastanesi'nin ilk bebeği Bade'nin de 9 Eylül'ün ilk ışıklarında dünyaya gözlerini açtığı kaydedildi. Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt ve eşi Dr. Nazan Bozkurt'un anne Seher Nazlı Ulusoy ve baba Mukadder Ulusoy'u ziyaret gerçekleştirerek heyecanlarını paylaştığı ifade edildi.