15 / 08 / 2022

Mehmet Ali Güneysu kimdir?

Mehmet Ali Güneysu kimdir?

Özderici GYO'nun bağımsız yönetim kurulu üye adayı Mehmet Ali Güneysu kimdir? Mehmet Ali Güneysu daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Mehmet Ali Güneysu'nun biyografisi...Özderici GYO'nun bağımsız yönetim kurulu üye adayı Mehmet Ali Güneysu kimdir? Mehmet Ali Güneysu daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Mehmet Ali Güneysu'nun biyografisi...

Mehmet Ali Güneysu kimdir?

1982 yılında İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olan Mehmet Ali Güneysu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği dalında lisans derecesi aldı.  Üç yıllık çalışma deneyimi edindikten sonra öğrenimine New York University Leonard N. Stern Schhol of Management‘ta devam ederek MBA derecesi aldı. 

Kariyerinin önemli bölümünü finans ve finans dışı çeşitli şirketlerde hizmet vererek geçiren Güneysu, Sermaye Piyasası Kurulu’nun İleri Düzey, Kurumsal Yönetim Derecelendirme ve Kredi Derecelendirme lisanslarına sahip. 

Butik bir danışmanlık firmasında kurumsal finans (birleşme ve satın alma), mali yeniden yapılandırma ve kurumsal yönetim alanlarında çalışan Güneysu, Borsa İstanbul'da işlem gören Fedaral Mogul Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.'nde 5 Nisan 2018 tarihinden bu yana bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak çalışıyor. 

Aynı zamanda Almanca ve İngilizce de bilen Mehmet Ali Güneysu, Özderici GYO'nun bağımsız yönetim kurulu üye adayı oldu. 

Özderici GYO bağımsız yönetim kurulu üye adaylarını seçiyor!