Melen Botanik Vadisi’ne bisiklet ve yürüyüş yolu yapılıyor!

Melen Botanik Vadisi’ne bisiklet ve yürüyüş yolu yapılıyor! Melen Botanik Vadisi’ne bisiklet ve yürüyüş yolu yapılıyor!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Melen Botanik Vadisi’nde 15 kilometre uzunluğa sahip olacak bisiklet ve yürüyüş yolunda çalışmaların başladığını müjdeledi.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptığı açıklamada Melen Botanik Vadisi içerisinde yer alacak 15 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolunda çalışmaların başladığını müjdeledi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Kocaali, Kaynarca ve Karasu ilçelerini kapsayan 70 kilometre uzunluğa sahip Melen Botanik Vadisi’ne kazandırılacak bisiklet ve yürüyüş yolunun hayırlı olmasını temenni eden Başkan Ekrem Yüce, çalışmaların başladığını ve hızla tamamlanacağını müjdeledi.

Çalışmalar başladı

Atıl vaziyette olan 4 bin dekarlık alan üzerinde çok özel bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Tıbbi ve aromatik bitkilerin yer aldığı Melen Botanik Vadisi’nde dikimlerimizi yapmış, ilk hasadı gerçekleştirmiştik. Biberiye, lavanta, ıhlamur gibi çeşitli bitkilerin arasında denizin maviliği eşliğinde şimdi bisiklet ve yürüyüş imkanı sunacak yeni bir projeyi bölgeye kazandırıyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Hayırlı olsun” diye konuştu.

15 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolu

Tarımda kalkınmanın yanı sıra bisiklet kültürünün gelişmesine de katkı sunmayı sürdürdüklerini söyleyen Başkan Ekrem Yüce, “Ekim ayı içerisinde Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Şehrimizdeki bisiklet kültürünün gelişmesine katkı sunmak, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak da önceliklerimiz arasında yer alıyor. Çok şükür bisiklet yollarımızı da her geçen gün arttırıyoruz. Melen Botanik Vadisi içerisinde bisiklet sürmek, yürüyüş yapmak da hemşehrilerimiz için bir ayrıcalık olacak. Bir tarafımızda Karadeniz’in maviliği, diğer tarafımızda ise bitkilerin güzelliği olacak. 15 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolu inşallah bisiklet ve doğaseverlerin yeni adresi olacak” dedi.
 

Murat Kurum: 4 bin 775 kilometre bisiklet yolu yapacağız!