08 / 08 / 2022

Menderes Türel'den Fettah Temince'ye yanıt!

Menderes Türel'den Fettah Temince'ye yanıt!

Menderes Türel'den Fettah Temince'ye yanıt geldi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel "Kent aydınlatılmasına katkı koyacak işadamları ve yatırımcılara sonuna kadar istedikleri sokak, meydan, bulvarı tahsis ederiz" dedi.Menderes Türel'den Fettah Temince'ye yanıt geldi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince'nin 150 milyon gecelemenin olduğu Antalya'da yılbaşını çağrıştıracak hiçbir şey olmadığına yönelik açıklamalarıyla ilgili, "Kent aydınlatılmasına katkı koyacak işadamları ve yatırımcılara sonuna kadar istedikleri sokak, meydan, bulvarı tahsis ederiz" dedi.


Türel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalya'ya yeni yıl dolayısıyla yerli ve yabancı pek çok turist geldiğini belirtti.


Fettah Tamince ile görüştüğünü, bu sözü Antalya'da önemli turizm yatırımı yapan işadamlarına hatırlatma amacıyla söylediğini ifade ettiğini dile getiren Türel, "Tamince bu sözleri, Antalya'da para kazanan turistik tesislerin kentin aydınlatılmasına katkı koyması, bir sosyal sorumluluk gereği söylemiş" diye konuştu.


Yılbaşı hazırlıklarının bu hafta sonu başlayacağını bildiren Türel, şunları söyledi:


"Kent aydınlatılmasına katkı koyacak işadamları ve yatırımcılara sonuna kadar istedikleri sokak, meydan, bulvarı tahsis ederiz. Bu aydınlatma çalışmalarına katkı koymalarını bekleriz. Bundan memnuniyet duyarız. Bunda sorun yok. Biz, geçmiş senelerde belediye olarak ne çalışma yapılmışsa onu aynen yine uygulayacağız."


  Yılbaşı gecesi Cumhuriyet Meydanı'nda Mustafa Ceceli'nin konser vereceğini anlatan Türel, belediye olarak konserin dışında herhangi bir program yapılmayacağını kaydetti. 


- "Üstsüz denize girme" tartışmaları


Başkan Türel, kadınlar plajı ve üstsüz denize girme tartışmalarına ilişkin soruları da yanıtladı. Her zaman kadınların özgürlüklerini savunduklarını, yasaklarla mücadele ettiklerini vurgulayan Türel, yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluklara karşı olduklarını kaydetti. 


Üstsüzlerin kadınlar plajına girmesi ile ilgili söylediği sözlere CHP'li kadınların alınganlık göstermesini anlayamadığını belirten Türel, şöyle konuştu:


"Kendileri eğer üstsüz denize girenlere karşıysalar, bunu açıkça söylesinler. Böylece herkes dertlerinin ne olduğunu anlasın. Kadınlar plajında herkes denize giriyor, kadınlar bütün özgürlüklerini kullanmak suretiyle denizin nimetlerinden istifade ediyor. Bunun içerisinde her kesimden insan var, üstsüzler de var, onun dışındaki arkadaşlarımız da hanımefendiler de var. Bir röportajda kadınlar üstsüz giriyor diye sözlerimizden ne anladılar bilmiyorum, bunu protesto haline dönüştürmekteki manayı da anlamadım. Açıkçası denize giren üstsüzlere, yerli turistlere, yabancı turistlere karşıysalar, CHP Kadın Kolları bunu açıkça çıksın, söylesin, herkes de ne demek istediklerini anlasın."


AA